خانه / ایران / پیش‌بینی تابستان گرم همراه با طوفان و آتش‌سوزی

پیش‌بینی تابستان گرم همراه با طوفان و آتش‌سوزی

سرعت گرم شدن دریاهای جهان در حال افزایش است و با ثبت رکوردهای جدید در این زمینه، پیش‌بینی‌های اولیه از رخداد تابستانی بسیار گرم حکایت دارد.

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »  مرکز ملی اطلاعات آب و هوایی آمریکا با انتشار گزارشی اعلام کرد که در سراسر جهان، درجه حرارت آب دریاها ۱.۴۹ درجه فارنهایت بالاتر از متوسط ​​ماه مارس بوده و این دومین بالاترین سطح ثبت شده از سال ۱۸۸۰ در ماه مارس محسوب می‌شود. این دما در سال ۲۰۱۶ به بالاترین حد تاریخی خود یعنی ۱.۵۵ درجه بالاتر از حد متوسط ماه مارس رسیده ​​بود.

بر پایه این گزارش، دمای بخش‌هایی از اقیانوس اطلس، آرام و هند طی ماه گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرده که می‌تواند هشداری بر آغاز فصل پرطوفان در اقیانوس آتلانتیک، آتش سوزی‌های گسترده در آمازون و استرالیا و گرمای شدید هوا در جنوب ایالات متحده باشد.

فیل کلوتزباخ، محقق دانشگاه ایالتی کلرادو می‌گوید، در خلیج مکزیک که حدود ۱۷ درصد تولید نفت آمریکا بر پایه حفاری‌های دریایی این منطقه انجام می‌شود، دمای آب به ۷۶.۳ درجه فارنهایت رسیده که ۱.۷ درجه بالاتر از میانگین بلندمدت این مطقه است و احتمال وقوع طوفان را افزایش داده است.

ركورد دمای آب خلیج مکزیك در امتداد ساحل برقرار است به طوری که طبق اعلام سرویس ملی هواشناسی آمریکا، فلوریدا گرمترین ماه مارس را تجربه کرده است.

جنیفر فرانسیس، دانشمند ارشد مرکز تحقیقات وودز هول در ماساچوست معتقد است که ۹۰ درصد گرمای اقیانوس ها از گازهای گلخانه‌ای جذب می‌شود و بدون ترتیب گرمای حاضر متاثر از پدیده گرم شدن کره زمین است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن