خانه / ایران / ویروس کرونا؛ شمار قربانیان به 18 هزار و مبتلایان به 400 هزار نفر در سراسر جهان رسید

ویروس کرونا؛ شمار قربانیان به 18 هزار و مبتلایان به 400 هزار نفر در سراسر جهان رسید

بر اساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی دانشگاه واشنگتن موارد ابتلا و مرگ به ویروس کرونا لحظه به لحظه در سراسر جهان در حال افزایش است و براساس گزارشهای این وب سایت، تا لحظه نگارش این خبر در سراسر جهان  نزدیک به 400 هزار نفر مبتلا شده و بیش از 18 هزار نفر فوت کرده اند.

آنجلو بورلی، مدیرکل اداره دفاع مدنی ایتالیا دیروز در نشست خبری روزانه خود در رم اعلام کرد: دیروز با مرگ 601 تن دیگر از افراد مبتلا به ویروس کرونا، شمار قربانیان این بیماری در کشورمان به 6077 نفر رسید. به گفته او همچنین تاکنون 50 هزار و 418 نفر نیز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این ویروس در ایتالیا نخستین بار در تاریخ 21 فوریه سال جاری مشاهده شد و به‌سرعت در حال شیوع است.

در مادرید ، منطقه ای که بیش از همه از اپیدمی ویروس کرونا در اسپانیا تحت تأثیر قرار گرفته است ، تاکنون 2 هزار و 212 نفر در اثر Kovid-19 جان خود را از دست داده اند . روز گذشته به دنبال مرگ 462 نفر در روز ، گزارش شده است که اجساد قربانیان به دلیل متوقف شدن مراسم تدفین ، در یک پیست اسکیت روی یخ در این شهر نگهداری می شود.

در ایران که شمار قربانیان ویروس جدید کرونا ( کووید 19 ) به هزار و 812 نفر افزایش یافته است، سیده عزت خاموشی مادر زن میثم خامنه ای پسر آیت الله علی خامنه ای نیز درگذشت.

شمار موارد ابتلا در این کشور به 23 هزار و 49 نفر رسیده است.

شمار فوتی های کووید 19 در عراق به 24 نفر افزایش یافj. شبکه بحران ویروس کرونا وابسته به حکومت مدت مقررات منع رفت و آمد در کشور را تا 29 ماه مارس تمدید کرده بود. در حال حاضر بجز بخشهای امنیتی و بهداشت؛ نهادهای رسمی تعطیل می باشند.

تعداد فوتی ها در کره جنوبی 111 نفر بوده و موارد ابتلا به ویروس نیز 8 هزار و 961 نفر تثبیت شده است.

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه دیروز در یک نشست خبری اعلام کرد: شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور طی 24 ساعت گذشته با مرگ 186 تن دیگر به 860 نفر رسیده است. وی افزود: «شمار مبتلایان به کرونا نیز به 19 هزار و 856 نفر رسیده است. روزانه حدود 5 هزار تست کرونا در فرانسه انجام می شود که بالاتر از میانگین اروپاست». به گفته او، وضعیت هشدار در بیمارستان‌ها به سطح دوم ارتقا یافته است. دیروز در فرانسه بالاترین عدد قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در یک روز به ثبت رسید.

در هلند تعداد مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا به 213 نفر و تعداد موارد ابتلا به 4649 نفر افزایش یافته است. دولت هلند اعلام کرده است که در صورت تجمع 3 یا چند نفر و یا نزدیک شدن افراد به یکدیگر و شکستن حریم فاصله یک و نیم متری، در حدود 400 تا 4 هزار یورو، جریمه خواهند شد.

در آلمان شمار قربانیان به 116 نفر رسیده است. اشتفن زایبرت، سخنگوی دولت آلمان دیروز اعلام کرد که آزمایش کرونای آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور منفی اعلام شده است.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در توئیتر خود اعلام کرد: طی 24 ساعت اخیر 3672 فرد مشکوک به کرونا مورد آزمایش قرار گرفته و نتیجه 293 تن از آنها مثبت بوده است. علی‌رغم تمام تلاش‌‌ها 7 نفر از افراد مبتلا به این بیماری نیز جان باختند. لازم به ذکر است نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه در تاریخ 10 مارس جاری شناسایی شد.

تاکنون در مجموع 24 هزار و 17 نفر در ترکیه مورد آزمایش کرونا قرار گرفته و نتیجه 1529 تن از آنها مثبت بوده است. شمار قربانیان کرونا در ترکیه نیز به 37 نفر رسید.

در یونان که وارد مرحله اعلام حکومت نظامی در خیابانها شده است تعداد افرادی که جان خود را از دست دادند به 17 نفر و تعداد موارد ابتلا به 695 نفر افزایش یافته است.

نیکوس آناستازیاسیس رهبر بخش یونانی نشین قبرس اعلام کرده که این منطقه دارای  116 مورد ابتلاء است و دولت خواستار ممنوعیت نسبی عبور و مرور در خیابانها شده است.

جوزف بورل، نماینده عالی سیاست‌های امنیتی و روابط خارجی اتحادیه اروپا پس از شرکت در نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو این نهاد که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شده است، به خبرنگاران گفت: ویروس کرونا یک بحران جهانی بی‌سابقه است و باید برای مقابله با آن همکاری بین‌المللی انجام شود.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در نطقی تلویزیونی دیشب خود خطاب به مردم این کشور اظهار داشت: با هدف کاهش سرعت شیوع ویروس جدید کرونا (کووید-19)٬ مراکز تجاری و فروشگاه‌های غیر ضروری تا سه هفته تعطیل و اجتماع بیش از دو نفر در کشور نیز ممنوع می‌شود. وی با اشاره به اینکه از عصر امروز همه باید در منازل خود باقی بمانند گفت: خروج از منازل به جز برای خرید موادغذایی و دارو ممنوع است. در صورت عدم پیروی از این قوانین پلیس به جریمه افراد خاطی خواهد پرداخت. اگر قوانین رعایت نشود، بسیاری از مردم جان خود را از دست خواهند داد. جانسون با اشاره به مقررات ویژه آمد و شد در این کشور تصریح کرد: نباید با دوستان و اعضای خانواده‌ای که در خانه شما زندگی نمی‌کنند ملاقات کنید. به جز مراسم تشییع جنازه، تمام رویدادهای اجتماعی از جمله مراسم غسل تعمید و عروسی متوقف شده است. گفتنی است بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت انگلیس تا کنون 335 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این کشور جان باخته اند.

سازمان بهداشت ایالت نیو ساوت ولز استرالیا اعلام کرد که یکی از مسافران زن کشتی كروز روبی پرنسس که جز 133 مسافر مبتلا به کرونا بود، درگذشت و بدین ترتیب شمار قربانیان ویروس کووید-19 در این کشور به 8 نفر افزایش یافت. همچنین تعداد مبتلایان 1895 نفر اعلام شد. این زن که 70 سال سن داشت از مسافران کشتی مذکور بود که هفته پیش در بندر سیدنی پهلو گرفته بود. استرالیا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا مرزهای خود را به روی همه اتباع خارجی به جز شهروندان و افراد مقیم استرالیا بست.

 سوئیس با توجه به میزان جمعیت، همچنان بعد از ایتالیا بیشترین تعداد موارد کووید- 19 را به خود اختصاص داده است. در این کشورشمار تلفات به 112 نفر و تعداد مبتلایان به 8 هزار و 549 نفر افزایش یافته است. دولت فدرال تجمع بیش از 5 نفر را در کنار هم ممنوع اعلام کرده است.

تعداد افرادی که در اتریش به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند به 21 نفر و تعداد مبتلایان به 3 هزار و 924 نفر افزایش یافته است.

از سوی دیگر تعداد مبتلایان به 139 مورد در مقدونیه شمالی ، 104 مورد در آلبانی ، 35 مورد در کوزوو و 130 مورد در بوسنی و هرزگوین افزایش یافته است.

دانشگاه جان هاپکینز آمریکا به‌عنوان مسئول تهیه آمار مربوط به کرونا در ایلات متحته آمریکا اعلام کرد: تعداد مبتلایان به این ویروس به 35 هزار و 225 نفر و شمار قربانیان آن نیز به 473 تن رسیده است ایالت نیویورک با 16 هزار و 916 مورد دارای بیشترین تعداد مبتلایان کرونا در آمریکاست. واشنگتن با 1996 مورد و نیوجرسی با 1914 مورد در رده های بعدی قرار دارند. بیشترین تعداد قربانیان کرونا نیز با 153 مورد در ایالت نیویورک ثبت شده است. ایالت‌های واشنگتن و کالیفرنیا نیز به ترتیب 98 و 33 فوتی ناشی از کرونا داشته‌اند.

از سوی دیگر تا به امروز شمار موارد مرگ و میر ناشی از ابتلاء به Kovid-19 در برزیل 25 ، در اکوادور 18، در پرو5 ، در پاناما 3، در آرژانتین 4  و در هریک از جمهوریهای دومینیکن و کلمبیا 3 و در جمهوریهای کاستاریکا ، شیلی ، مکزیک و منطقه پورتوریکو به دو نفر و در کشورهای پاراگوآ، گواتمالا و کوبا یک نفر گزارش شده است.

در کانادا تاکنون 24 نفر در نتیجه ابتلء به ویروس نوع جدید کرونا مرده اند و تعداد موارد ابتلاء به 19 به 2 هزار 35 نفر رسیده است. در تحولی دیگر جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در لحنی توبیخ آمیز به مردم این کشور گفت: “دیگر كافی است. به خانه بروید و در خانه بمانید.”

محمود عباس رئیس دولت فلسطین بدلیل ویروس جدید کرونا فرمان عفو زندانیانی را که نیمی از مجازات خود را سپری کرده اند، صادر کرد. شمار موارد ابتلا در این کشور به 59 رسیده است.

وزارت بهداری اسرائیل شمار افراد مبتلا به کووید 19 را هزار و 442 نفر که حال 29 نفر از آنان وخیم می باشد، اعلام نمود.

شمار موارد در مولداوی به 109 ، در آذربایجان به 61، در قرقیزستان به 16 ، در اوکراین به 73 ، در ارمنستان به 194 و در گرجستان نیز به 61 نفر افزایش یافته است.

وزارت عربستان سعودی تعداد افراد آلوده به ویروس را 562 نفر تثبیت کرده است. 19 تن از این افراد بهبود یافته اند.

تعداد مبتلایان به ویروس در تونس با علاوه کرد 14 نفر به 89 نفر ، در مراکش به 189 نفر؛ در عمان به 66 نفر، در کویت به 189 نفر، در قطر به 501 نفر و در اردن نیز به 128 نفر افزایش یافت.

در فیلیپین 33 نفر در نتیجه ابتلا به کووید 19 جان باخته و تعداد مبتلایان 396 نفر تثبیت شد.

در هندوستان 8 نفر جان باخته و بدلیل ویروس کرونا تا آخر ماه جاری مقررات منع رفت و آمد وضع خواهد شد. تاکنون در هندوستان 425 مورد ابتلا مشاهده شده است.

اولین مورد مرگ در زیمبابوه تحقق یافت.

شمار فوتی ها در کشورهای افریقایی به 46 و موارد ابتلا نیز به هزار و 436 نفر افزایش یافته است.

این مطلب را شیر کنید

7 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن