خانه / ایران / وضعیت سلامتی «عباس لسانی»؛فعال ملی مدنی آزربایجان جنوبی بسیار«وخیم» گزارش می‌شود.

وضعیت سلامتی «عباس لسانی»؛فعال ملی مدنی آزربایجان جنوبی بسیار«وخیم» گزارش می‌شود.

وضعیت سلامتی «عباس لسانی» فعال ملی مدنی آزربایجان جنوبی بسیار«وخیم» گزارش می‌شود. وی در بند هفت زندان اردبیل محبوس است و علائم کرونا را دارد.

تب ۳۹ درجه، درد شدید در ناحیه شکم و سرفه‌های خشک از مواردی هست که این زندانی سیاسی سرشناس آزربایجان جنوبی بدان درگیر شده است

این خبر را «یوسف کاری»؛ فعال ملی مدنی آزربایجان جنوبی و همبندی «عباس لسانی» در تماس تلفنی امروز شنبه ۱۵ آزر ۱۳۹۹ با خانواده‌اش عنوان کرده است.

به گفته آقای کاری که خود نیز علائم مشابه با آقای لسانی را دارد، حال عمومی عباس لسانی دیشب وخیم بوده و مسئولین بهداری در چندین نوبت اقدام به سنجش دمای بدن وی کرده و هر بار نیز دمای نزدیک به ۳۹ درجه برایش ثبت گردیده است.

در این بین مسئولین بهداری زندان در مواجهه با این مسئله و در برابر درخواست عباس لسانی و دیگر زندانیان بند ۷ مبنی بر اقدام به گرفتن تست از طریق ارسال مخاط بینی و یا بذاق دهان به آزمایشگاهای بیرون از زندان مقاومت کرده تنها به تزریق داروهای پروفن و سرماخوردگی اکتفا کرده‌اند.

آنها همچنین گفته‌اند: «امکانات درمانی زندان در همین حد بوده و بیشتر از آن که مرخصی جهت درمان محسوب می‌شود در حیطه اختیارات و تصمیم‌گیری آنها نمی‌باشد.»

نزدیک به دو هفته است که گزارشات زیادی مبنی بر شیوع گسترده کرونا در تمام بندهای زندان اردبیل منتشر می‌شود. در این بین مسئولین زندان به تعدادی از زندانیانی که به تشخیص مسئولین بهداری مشکوک به کرونا بوده مرخصی درمان اعطا شده است.

این در حالی است که از ۴ زندانی ملی آزربایجان جنوبی ۳ زندانی بنامهای عباس لسانی، یوسف کاری و علی واثقی در لیست زندانیان مشکوک به کرونا ثبت شده و مسئولین قضایی از اعطای مرخصی درمانی به آنها خودداری می‌کنند.

عباس لسانی که به تحقیق سازمان عفو‌بین الملل در یک دادگاه یکطرفه و با اعمال سلیقه‌های سیاسی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است از مدتها پیش و از جریان آزادسازی قارا‌باغ و هفت شهر دیگر جمهوری آزربایجان حتی از دسترسی به مکالمه تلفنی با خانواده‌اش نیز منع گردیده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

تکرار تاریخ؛رژه سربازان تورک در آزربایجان

سربازان تورک در رژه نظامی جمهوری خلق آزربایجان، اولین جمهوریت شرق در سال 1919 شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن