خانه / ایران / هشدار وزیر کشور ترکیه به ایران درباره پناه دادن به تروریست‌های پ.ک.ک

هشدار وزیر کشور ترکیه به ایران درباره پناه دادن به تروریست‌های پ.ک.ک

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » به گزارش خبرگزاری آناتولی، سلیمان سویلو که برای بازدید از روند احداث دیوار مرزی با ایران به شهر «دوغوبایزید» در استان آغری رفته بود گفت: «هم اکنون حدود صد تروریست(پ.ک.ک) در منطقه دامبات ماکو در شمال غربی ایران حضور دارند. این مسئولیت ایران است که آن‌جا را پاکسازی کند.»

سویلو گفت:« 75 درصد از پروژه دیوار مرزی  به اتمام رسیده و تا پایان امسال آن را به طور کامل تمام خواهیم کرد. سه کیلومتر راه نیز احداث خواهد شد.»

وزیر کشور ترکیه افزود: «از یک طرف سیم خاردار در مرز کشیده شده و از طرف دیگر دوربین دید در شب، دوربین های حرارتی و سنسورهای روشنایی نصب شده است. به ویژه در مرزهای آغری و ایغدیر از این تکنولوژی‌های نوین برای تامین امنیت مرزی استفاده می‌کنیم.»

سویلو افزود: «ما از مبارزه ایران با تروریسم حمایت می‌کنیم و از آنان می‌خواهیم تا طبق توافقات از مبارزه ما با تروریست‌ها نیز حمایت کنند. زیرا می‌خواهیم جهان هم بداند که اکنون در آن سوی مرز در منطقه دامبات ماکو حدود 100 تروریست حضور دارند. این موضوع برای ما مهم است.»

وزیر کشور ترکیه هشدار داد «اگر وارد دامبات ماکو شویم، یک تروریست در آنجا نخواهیم گذاشت. این مسئولیت همسایه ما ایران است و آنها نیز نسبت به این مسئولیت آگاهند. امیدواریم این اتفاق به زودی بیفتد.»

حمایت های آشکار ایران از گروه تروریستی پ ک ک بارها اعتراض مقامات ترکیه را به همراه داشته است. حکومت ایران همواره سعی کرده از گروه تروریستی پ ک ک به عنوان اهرم فشار بر علیه ترکیه استفاده کند.

حکومت ایران همچنین با ارائه بسته های تشویقی به کردها (مانند قاچاق آزادانه و کسب سودهای کلان و پیشکش کردن مناصب اداری استان آذربایجان غربی به کردها) سعی دارد مواضع آنها را در غرب آذربایجان تقویت نموده و با اسکان کردها در این مناطق، ارتباط بین ترک های ترکیه و ترک های آذربایجان جنوبی را قطع نماید.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

کیفیت پايین و بی انگیزه گی پیامد انحصاری بودن فوتبال ایران

بازار انحصاری فوتبال و خودرو در ایران کیفیت این دو مهم را همواره در حد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن