خانه / ایران / فعال آذربایجانی «غلام قلی‌زاده» به پنج سال حبس محکوم شد

فعال آذربایجانی «غلام قلی‌زاده» به پنج سال حبس محکوم شد

غلامعلی حسینقلی‌زاده(غلام قلی‌زاده) فعال آذربایجانی اهل اورمیه به تحمل ۵ سال حبس محکوم شد‌، جلسه رسیدگی به اتهامات غلام قلیزاده ۷ مهرماه ۹۸ برگزار شده بود.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  در دادنامه صادره توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب اورمیه به ریاست «رضا نجف زاده» اتهامات وارده به‌ این فعال ملی-مدنی آذربایجان «عضویت در گروه های معاند نظام» عنوان شده است.

در این دادنامه آمده است: «بنا به مراتب معروضه دادگاه بزه انتسابی را محرز تشخیص مستندا به ماده ۴۴۹ مجازات اسلامی نامبرده به تحمل پنجس سال حبس به قید احتساب و کسر ایام بازداشت گذشته محکوم و اعلام می دارد.»

هنچنین بر اساس این دادنامه دو عدد دوربین حرفه ای فیلمبرداری و دستگاه ضبط صوت این فعال مدنی آذربایجان به بهانه اینکه «در راستای ارتباط گیری با شبکه ماهواره ای و برنداز گوناز‌تی‌وی و ارسال اخبار و اطلاعات امنیتی داخل کشور بهره برداری شده به عنوان وسیله ارتکاب جرم به استناد جرم ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی به نفع دولت ضبط» گردیده است.

غلام قلی‌زاده ۱۴ تیر ماه ۹۷  در کلیبر در مراسم «قلعه بابک» توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. در زمان دستگیری ماموران امنیتی ایشان را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند و یک روز پس از بستری شدن در بهداری به زندان مرکزی اورمیه منتقل گردید.

او پس از ۲۵ روز بازداشت، به قید وثیقه ملکی تا تکمیل مراحل دادرسی و برگزاری دادگاه از زندان مرکزی اورمیه آزاد شد.

این فعال آذربایجانی به علت فعالیت های مدنی و اجتماعی‌اش، بارها توسط اداره اطلاعات دستگیر و بازداشت گردیده است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن