خانه / بین الملل / عملیات شاخه زیتون؛هلاکت 1829 تروریست تاکنون و پاکسازی چند روستا

عملیات شاخه زیتون؛هلاکت 1829 تروریست تاکنون و پاکسازی چند روستا

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون 1829 تن از تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک-داعش در عفرین سوریه به از پای درآمده اند.

نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در ادامه عملیات شاخه زیتون روستاهای «مقداد»، «علی جارو»، «اوشاغلی»، «ساری اوشاغی»، «رحمانلی»، «الظاهره»، «کورکان علیا» و «کورکان سفلی» عفرین را از لوث تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د پاکسازی کردند.

عملیات هوایی و زمینی نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب عملیات شاخه زیتون برای نابودی گروه های تروریستی در عفرین در شمال غرب سوریه ادامه دارد.

از آغاز عملیات شاخه زیتون تا کنون در مجموع 94 نقطه شامل مرکز یک ناحیه، 66 روستا، 6 آبادی و 20 کوه و تپه استراتژیک و یک پایگاه متعلق به گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک توسط نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه از لوث تروریست‌ها پاکسازی شده است.

 

عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم 1624 (2005) و 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

گفتنی است ارتش ترکیه در تاریخ 20 ژانویه 2018 عملیات شاخه زیتون را جهت نابودی تروریست های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها آغاز کرد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

تکرار تاریخ؛رژه سربازان تورک در آزربایجان

سربازان تورک در رژه نظامی جمهوری خلق آزربایجان، اولین جمهوریت شرق در سال 1919 شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن