خانه / اخبار / شمار قربانیان کرونا در ایران طی یک هفته 38 درصد افزایش یافت

شمار قربانیان کرونا در ایران طی یک هفته 38 درصد افزایش یافت

براساس اعلام وزارت بهداشت ایران در یک هفته اخیر موارد فوتی ناشی از کرونا در این کشور 38.2 درصد و موارد بستری 32 درصد افزایش داشته است.

بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران از یکم تا هفتم مرداد، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده، 180 هزار و 257 مورد، تعداد موارد بستری جدید 22 هزار و 364 و تعداد موارد فوتی جدید 2 هزار و 21 مورد بوده است. بر این اساس افزایش 26.5 درصدی در تعداد مراجعات سرپایی مثبت، افزایش 32 درصدی در تعداد بیماران مثبت بستری و افزایش 38.2 درصدی در تعداد بیماران فوت شده در هفته اخیر ثبت شده است.

در این راستا، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد: در حال حاضر 29 استان درگیر کرونای دلتا شده و میزان بستری و ورود به بیمارستان‌ها دارد بالا می‌رود. بسیاری از تخت‌های بیمارستان‌ها دارند پر می‌شوند و این هشدار جدی است که اگر پروتکل‌ها به همین شکل رعایت شوند تا یک هفته آینده ممکن است درگیر موج بسیار سهمگین‌تری شویم.

وی با تاکید بر اینکه «هنوز به قله این موج از کرونا در کشور هم نرسیده‌ایم» ادامه داد: متاسفانه رعایت پروتکل‌ها در کشور به زیر 40 درصد سقوط کرده است و ویروسی با این قدرت سرایت بالا می‌تواند همه را مبتلا کند.

گفتنی است روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران به رئیس جمهور این کشور نامه نوشتند و هشدار دادند که ظرفیت جسمی و روانی کارکنان نظام سلامت در تمام عرصه‌ها به حد اشباع نزدیک شده و در این شرایط خطرناک، بی توجهی آشکار نسبت به محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و فقدان عزم جدی برای توقف کارخانه تولید بیمار در صحنه عمومی موجب احساس تنهایی، بی پناهی و فرسودگی مضاعف در مدافعان سلامت خواهد شد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

فوت 538 نفر دیگر بر اثر کرونا در ایران

فوت 538 نفر دیگر بر اثر کرونا در ایران

طی شبانه‌روز گذشته 26 هزار و 854 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *