خانه / ایران / روایت رضا مهماندوست از کنترل «کرونا ویروس» در جمهوری آذربایجان

روایت رضا مهماندوست از کنترل «کرونا ویروس» در جمهوری آذربایجان

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان با اشاره به تمهیدات و کنترل شدید دولت آذربایجان برای جلوگیری از شیوع کرونا، گفت: با توجه به لغو تمامی مسابقات عجله ای برای از سرگیری تمرینات نداریم.

رضا مهماندوست در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تمرینات تیم ملی تکواندو آذربایجان پس از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: خوشبختانه شیوع ویروس کرونا در کشور آذربایجان مانند دیگر کشورها نیست و کنترل بسیار شدید و طرح های بسیار خوب دولت برای جلوگیری از شیوع این ویروس بسیار خوب و کارآمد بوده است.

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان افزود: به عنوان مثال افراد بالای ۶۰ سال و افراد کم سن و سال به هیچ وجه حق خروج از منزل را ندارند. سایر اقشار مردم نیز فقط یک مرتبه در روز و آن هم به مدت ۲ ساعت حق خروج از منزل را دارند. تمامی افراد باید به مرکز تعیین شده ارائه مجوز برای خروج از منزل پیامک بدهند و از زمانی که پاسخ دریافت کنند، به مدت ۲ ساعت می توانند از منزل خود بیرون بروند تا کارهای ضروری شان را انجام دهند.

وی تصریح کرد: در واقع پیامی که از مرکز تعیین شده دریافت می کنند به منزله مجوز خروج ۲ ساعته آن ها از منازلشان است. پلیس نیز ماشین ها را متوقف و هر کدام را چک می‌کند و یا بر عابرین پیاده تا حد امکان نظارت دارد تا از مجوز خروج آنها از منازل‌شان مطمئن شوند، در غیر این‌صورت شدیدا برخورد خواهند کرد.

مهماندوست در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، تاکید کرد: دولت جمهوری آذربایجان حمایت خیلی خوبی از مردم داشته و با نظارت قوی خیلی خوب توانسته این ویروس را کنترل کند تا جایی که فکر می کنم فقط حدود ۲۰ نفر تا امروز آن هم افراد سنین بالا که در بخش‌های مرزی بودند در کشور آذربایجان جان خود را از دست داده‌اند و در داخل شهرها یا پایتخت آنچنان فوتی نداشتیم.

سرمربی تیم ملی تکواندوی آذربایجان با اشاره به تمهیدات ویژه دولت این کشور برای بستری کردن و درمان مبتلایان به کرونا، گفت: دولت خیلی سریع مکان بزرگی خارج از بیمارستان را به همین منظور دایر کرده و اطراف این بیمارستان نیز توسط نیروهای نظامی به شدت تحت کنترل است تا هیچ فردی نتواند به آنجا نزدیک شود. کسب و کارها تعطیل است اما کارمندان و نظامیان حقوق خود را دریافت می کنند. فروشگاه ها نیز دایر است تا مردم مشکلی برای تامین مایحتاجشان نداشته باشند. در مجموع اوضاع تحت نظارت و کنترل شدید است تا از شیوع ویروس جلوگیری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به لغو تمامی مسابقات عجله ای برای از سرگیری تمریناتمان نداریم، خاطرنشان کرد: از طریق اینترنت به نفرات تیم ملی برنامه می دهیم. از سوی دیگر نیز سالن تمرینات با شرایط و ضوابط خاص دایر است و بچه ها می توانند در روزهایی تعیین شده در آنجا تمرین کنند. ورزشکارانی هم که خارج از باکو هستند از طریق اینترنت تحت نظارت قرار دارند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دیدار ٧ ساعته وزرای امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره «مناقشه قره‌باغ»

روز چهارشنبه ٢٩ ژانویه، وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در چارچوب مذاکرات «مناقشه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن