خانه / ایران / توهین نژادی به تورک‌ها در شهر قم

توهین نژادی به تورک‌ها در شهر قم

بازی دو تیم مس سونگون و سوهان قم با شعارهای تورک‌ستیزی و نژادپرستانه تماشاگران تیم قم همراه بود.

این بازی که روز ۲۴ آذرماه در شهر قم انجام شده و با نتیجه ۵ بر ۶ به نفع نماینده آذربایجان به پایان رسید به دلیل توهین‌های نژادی هواداران قم، چندین بار بازی به تنش و حتی تا مرحله توقف بازی پیش رفت بطوریکه فرهاد فخیم، کاپیتان مس، به مدت ۵ دقیقه تیم را به دلیل توهین به تورک‌ها، از زمین بیرون کشید.

اسماعیل تقی پور، سرمربی تیم فوتسال مس سونگون، با اشاره به صحبت های مدیرعامل باشگاه سوهان قم در ارتباط با حواشی بازی با مس، گفت: آقایان روز گذشته مصاحبه کردند و گفتند ما خودمان تُرک هستیم و توهین ها و شعارهای قومیتی صحت ندارد. خب حتما ما اشتباه کرده ایم که این شعارها را شنیدیم. حتما نماینده کمیته فوتسال هم اشتباه کرده است! به تیم سوهان و تک تک اعضای این تیم احترام می گذارم. هیچ مشکلی با آنها در زمین نداشتیم. ما از اتفاقاتی که روی سکوها افتاده است شکایت داریم.

وی در واکنش به اینکه اسکوربورد تبریز هم در بازی رفت دو تیم خاموش بوده است، افزود: ما اسکوربورد را در بازی رفت قطع نکردیم بلکه اصلا اسکوربورد از اول وجود نداشت. آن زمان بعد از مسابقات آسیایی والیبال بود و برای همین اصلا اسکوربورد کار نمی کرد که بخواهیم وسط بازی آنرا خاموش کنیم.

سرمربی تیم فوتسال مس یادآور شد: باید از نماینده هیات قم و اعضای تیم سوهان تشکر کنم. آنها ما را به خوبی همراهی کردند ولی نمی دانم چرا تماشاگران از دقیقه اول تا آخر مسابقه و حتی زمانی که بنده قصد مصاحبه داشتم به ما توهین می کردند. متاسفانه فرهاد فخیم را هم پیراهن عثمان کرده اند و می گویند این بازیکن در فلان بازی هم فلان کار را کرده است. فخیم وقتی اخراج شد سرش را پایین انداخت و از زمین بیرون رفت.

تقی پور یادآور شد: پیش از این سابقه نداشت شعارهای قومیتی بشنویم. هیچ موقع در قم هم این اتفاقات برای ما رخ نمی داد. کمیته اخلاق و کمیته انضباطی به این مسائل ورود کند تا تکرار نشود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

استاندار قم از تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان‌های این شهر خبر داد

به گزارش «وبسایت خبری تحلیلی _ بایداق »  بهرام سرمست، استاندار قم در ایران پس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *