خانه / اخبار / تراکتور آذربایجان از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد

تراکتور آذربایجان از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد

تیم به بحران کشانده شده و بدون بازیکن تیراختور آزربایجان با شکست برابر تیم النصر عربستان از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

به گزارش بایداق در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا دیشب تیم تیراختور آزربایجان به مصاف النصر عربستان رفت که ین بازی در پایان با برتری یک بر صفر تیم النصر به پایان رسید.

حسین خطیبی مربی تیراختور پس از حذف تیراختور گفت: «ما ۶ الی ۷ بازیکن جوان‌مان را به میدان آورده بودیم. آنها برای نخستین بار بود که در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کردند این بازیکنان را از تیم امیدمان آورده بودیم به خاطر مشکلاتی که داشتیم چنین کردیم.»

خطیبی افزود: «پنجره نقل و انتقالاتی تیم ما بسته است. اگر آمار بگیرید ۱۰ بازیکن خوب ما که در بازی‌های قبل در آسیا برای ما بازی کرده‌اند در این مسابقه حضور نداشتند. حاج صفی، اشکان دژاگه، شجاعی، میلاد فخرالدینی، خان‌زاده و عباس‌زاده بازیکنانی که در دیدارهای قبلی تیراختور به طور ثابت بازی کرده بودند.»

مربی تیراختور گفت: «این حرف‌ها بهانه نبود ما به خاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی نتوانستیم بازیکن بگیریم. ما ۱۶ بازیکن داشتیم که دو نفر آنها دروازه‌بان بودند. با ۱۴ بازیکن به قطر آمدیم.»

چند روز پیش از این بازی با توجه به تعداد بازیکنان باقی مانده در لیست اعلامی به AFC که به حدنصاب قانونی نمی‌رسد، باشگاه تیراختور در نامه ای خواستار تعویق دیدار النصرعربستان و تیراختور آزربایجان شده بود که مورد موافقت قرار نگرفت و به دنبال آن اعلام شد که تیراختور از این دیدار انصراف داده که به دنبال اعتراضات گسترده، مسئولان باشگاه اعلام کردند در این دیدار حضور خواهند یافت.

همچنین تنها چند روز قبل از این بازی، فراز کمالوند به دلیل آنچه «شرایط نامساعد تیراختور و نداشتن بازیکن و بسته بودن پنجره نقل و انتقالات» عنوان شد، از سرمربیگری تیراختور کناره گیری کرد و مسئولان باشگاه فیروز کریمی را به جای وی منصوب کردند.

هواداران تیم تیراختور آزربایجان در روزهای گذشته در اعتراض به سوء مدیریت مسئولان باشگاه و دخالت های سپاه پاسداران ایران در مسائل این باشگاه، چندین بار تجمع اعتراضی برپا کرده اندهواداران آزربایجانی معتقدند سپاه پاسداران و مسئولان ایران تیم تیراختور آزربایجان را عامدانه به بحران کشانده اند و این تیم محبوب جهان تورک را قدم به قدم به مرحله فروپاشی و انحلال کامل پیش می برند.

تیراختور فراتر از یک تیم فوتبال است و صدای آزادیخواهی تورکان آزربایجان جنوبی است. تیراختور پرطرفدارترین تیم جهان تورک است و بازی های این تیم در سراسر جهان تورک با حساسیت پیگیری می شود. مسئولان حکومت ایران سعی دارند با تضعیف تیراختور، این تیم محبوب جهان تورک را از صحنه حذف نمایند.

موارد بیشتر در سایت بایداق:

تراکتور آذربایجان در آستانه فروپاشی؛ کمالوند استعفا داد

تراکتور در بازی مقابل النصر حاضر می‌شود

باشگاه تراکتور آذربایجان در مالکیت زنوزی باقی ماند

gun az article

این مطلب را شیر کنید

Check Also

صدور قرار جلب به دادرسی برای فعال ملی آذربایجان؛ «محمد مردی»

صدور قرار جلب به دادرسی برای فعال ملی آذربایجان؛ «محمد مردی»

محمد مردی فعال ملی مدنی آذربایجان‌جنوبی از صدور قرار جلب به دادرسی برای یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *