خانه / گالری / تصویر / به طور متوسط ماهی یک میلیون نفر توریست به استانبول آمده است

به طور متوسط ماهی یک میلیون نفر توریست به استانبول آمده است

به گزارش بایداق – استانبول میزبان نزدیک به نه  میلیون توریست از سراسر جهان در نه  ماه نخست امسال بوده است.شهر زیبای استانبول سالیانه میزبان شمار زیادی از توریست های جهانی ایست .وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرده است که در 9 ماه نخست سال جاری نزدیک به 9 میلیون  نفر از شهر استانبول بازدید کرده اند.شمار گردشگران در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد 30 درصدی را نشان می دهد.در ماه سپتامبر نیز 1 میلیون و 45 هزار و 896 نفر به این شهر سفر کرده اند.طبق اعلام این وزارتخانه، گردشگران آلمانی با 736 هزار و 444 هزار نفر و گردشگران ایرانی نیز با 636 هزار و 815 نفر بیشترین سهم را در بین گردگش گران از سراسر جهان را داشته‌اند.گردشگران عربستانی نیز با 470 هزار 557 نفر پس از آلمانی ها و ایرانی ها قرار گرفتند.

استانبول را ببینید چون : 

وقتی سفر به استانبول می کنید، بیش از حد می بینید، بیش از حد حس می کنید و بیش از حد رویا پردازی می کنید. اما نگران نشوید، شما طبیعی هستید! این از ویژگی های ذاتی شهر استانبول است، شهری که اتمسفر جادویی اش را نمی توان به سادگی توصیف کرد. این شهر چیزهای زیادی دارد که شما را شیفته خود می کند.

۱- خیابان های سرسبز مملو از گل لاله
تقریبا هر جایی از شهر که کمی هم علف و سبزه دارد، سعی شده است تا به زیبایی دکور و تزیین شود و به آن شکلی داده شود و این نشان دهنده ی این موضوع است که مردم و مسئولین شهر حتی به کوچکترین و ریزترین نکات هم اهمیت می دهدند. پس وقتی شهری به این زیبایی شما را با آغوش باز می پذیرد، آیا می توانید به آن نه بگویید؟

2 – خدمه ی رستوران ها، کافه ها و…
ممکن است تا حالا زیادی شنیده باشید که مشتری ها در استانبول خیلی مورد احترام هستند اما تا خودتان آن را تجربه کنید، باورتان نمی شود. از رستوران ها گرفته تا کافه های کوچک و فروشگاه ها، فروشنده ها واقعا به خریداران و مشتری ها احترام می گذارند.

۳- چانه زنی
شاید شما از آن دسته افرادی باشید که با چانه زنی غریبه اید و یا اصلا دوست ندارید اما وقتی وارد استانبول می شوید، مخصوصا در بازار استانبول، به طور اتوماتیک این کار را یاد می گیرید حتی اگر تا قبل از آن هیچ وقت انجام ناده باشید! سری به بازار بزرگ استانبول بزنید و ببینید چطور می توان با بقیه بطور مصالحت آمیزی بحث کرد! مطمئن باشید دیدن چگونگی ارتباط مردم با هم، تجربه ی شیرین و جالبی است.

 ۴- دسرهای ترکی
شاید به نظرتان کمی کلیشه ای باشد اما دسرهای ترکیه ای واقعا خوب هستند. دسرهایی مثل باقلوا، بورک و…. هر چیزی که در این شهر امتحان کنید، بسیار شیرین و بسیار خوشمزه است!
 
۵- تنگه بسفر (The Bosphorus)
نمی توان اسانبول را بدون بازدید از تنگه بسفر حتی تصور کرد. قدم زدن در کنار این تنگه و سفر با کشتی روی آن، شما را به دنیای شگفتی ها می برد!
۶- مساجد
استانبول را شهر مساجد هم می دانند. مساجد این شهر واقعا قدرتمند، حیرت انگیز و زیبا هستند و در یک کلمه حیرت آور! کافی است سری به مسجد سلطان احمد (Sultan Ahmed) یا مسجد آبی با شش مناره ی زیبایش بزنید، مسجدی که می توان آن را مشهورترین مسجد استانبول دانست.
یکی دیگر از مساجدی که توجه تان را به شدت جلب می کند و تحت تاثیر قرارتان می دهد، مسجد سلیمیه (Selimiye Mosque) در ادیرنه است. داخل این مسجد واقعا فوق العاده است و در آن لاله ی برعکسی وجود دارد که طبق افسانه ها، کسی که این لاله را لمس کند و بعد آرزویی کند، آرزویش برآورده می شود.
۷- گربه ها
خیی ها گربه دوست هستند، گربه ها موجودات بسیار بازیگوش و بامزه ای هستند و می توانند ساعت ها انسان ها را سرگرم کنند، پس اگر گربه دوست باشید، استانبول جای خوبی برای شماست چرا که خیابان های آن پر از گربه های شیطانی است که به این طرف و آن طرف می دوند و دوست دارند تا با انسان ها بازی کنند.

 

 

 


 

 

 

‫استانبول‬‎ ile ilgili görsel sonucu

istanbul ile ilgili görsel sonucu

İlgili resim

istanbul bayrak ile ilgili görsel sonucu

این مطلب را شیر کنید

Check Also

عبور ناو جنگی برتانیایی از تنگه استانبول

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  ناو جنگی متعلق به ناوگان نیروی دریایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن