خانه / مقالات / دنیای ترکان / انتخابات شوراهای شهر و روستا در غرب آزربایجان مقدمه ای برای اشغال نرم این منطقه توسط اکراد مهاجر

انتخابات شوراهای شهر و روستا در غرب آزربایجان مقدمه ای برای اشغال نرم این منطقه توسط اکراد مهاجر

لزوم رسیدن به یک لیست واحد در انتخابات شوراهای شهر و روستا در آزربایجان غربی در برابر لیستها و یا کاندیداهای ظاهرا منفرد ولی در باطن هماهنگ اکراد یک ضرورت ملی است. چرا که اکراد سعی دارند اینبار با به دست آوردن و غبضه شوراهای شهر و روستا ضمن نمایش قدرت خود دست به تحریف شناسنامه، هویت و بافت جمعیتی غرب آزربایجان زده و این منطقه مهم، تاریخی، استراتژیک را از بدنه آزربایجان جدا نمایند.

اکراد مهاجر همواره تلاش داشتند تا با استفاده از ابزار ازدیاد جمعیتی و با توسل به حربه های خشن و یا اشغال نرم با اشغال غرب آزربایجان هم به توسعه ارضی پرداخته و هم مانع از ارتباط آزربایجان جنوبی با تورکیه گردند.

در سایه حمایت بین المللی، منطقه ای و داخلی اکراد اینبار نیز در تعین دشمن دچار اشتباه شده اند.

آنها ملت تورک را دشمن خود خوانده و تمامی نیروی خود را صرف اشغال سرزمینهای تورکی می نمایند. همراهی و همکاری احزاب کردی با جناحهای داخلی و نیز اپوزوسیون که هر دو ماهیتی شونیستی دارند و دشمنی با ملت تورک و حرکت ملی آزربایجان که ماهیتی کاملا دموکراتیک دارد نشان از اشتباه محاسباتی آنان ندارد. بلکه نمود کامل ماهیت فاشیستی و توسعه طلب و متجاوز حرکت کردی داشته و دارد.

احزاب کردی در کنار حرکت های تروریستی و جنایتکارانه ی خود و نیز با ایجاد روش افزایش جمعیتی خود هم از طریق مهاجرت و جابجایی جمعیتی و هم از طریق روش افزایش زاد و ولد، اینبار سعی دارند از طریق انتخابات های مختلف و با بدست آوردن کرسی های مجلس و شوراها و در نتیجه فشار برای قبضه پستهای مدیریتی و در نتیجه فتح سیستم بوروکراتیک و اداری منطقه، نیت شوم خود یعنی تغیر ترکیب جمعیتی منطقه و کردیزه کردن بخشهای بزرگی از آزربایجان به اجرا درآورند.

در همین راستا اشغال کرسی نمایندگی و شوراهای شهر و روستا، به عنوان رهیافتی اساسی توسط اکراد مطرح و در حال اجراست.

به همین دلیل فعالین ملی آزربایجان با نهایت تساهل و تسامح ممکن بین خود و به کنار گذاشتن هر گونه حاشیه سازی و حاشیه سازان باید تمام توان و قدرت خود را بسیج نمایند تا با حمایت از افراد دارای پایگاه رأی در جامعه و با ایجاد اجماع بین آنها در قالب لیست مشترک به میدان آمده و حماسه سال گذشته انتخابات مجلس در اورمیه را بار دیگر در سراسر غرب آزربایجان و سایر نقاطی که با اکراد مهاجر دچار تنش آشکار و نهان هستیم تکرار نمایند.

چرا که اینبار بحث، بحث جناح و فرد و گروه و منافع باندی و شخصی نیست، بحث بر سر هویت و مالکیت خاک آزربایحان و ملت صاحب این خاک است.

یازار : آیدینلیق

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دیواری که از سوی عاقبت دیواری که توسط ارامنه اشغالگر با پلاک ماشین های دزدیده شده از آذربایجانی ها در #کلبجر ساخته شده بود

دیواری که از سوی ارامنه اشغالگر با پلاک ماشین های دزدیده شده از آذربایجانی ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن