خانه / بین الملل / اسیران آذربایجانی کجایند؟ چرا هر روز شمار زیادی اسیر ارمنی آزاد می شود؟؟

اسیران آذربایجانی کجایند؟ چرا هر روز شمار زیادی اسیر ارمنی آزاد می شود؟؟

 

 

در جنگ اول قاراباغ 100 ها نفر از تورکان آزربایجان از جمله زنان آنها اسیر شدند. پس از 30 سال حتی یک نفر هم از این اسرا آزاد نشده و برنگشت ، بیشتر آنها در چاه و کوره های معدن تا زمان مرگ کار کردند.
هیچ کس ، به ویژه گروه مینسک ، اسرای آزربایجان را در هیچ جا مطرح نکرد!
اما دنیا برای بیش از 100 سرباز ارمنی که در جنگ دوم قارا باغ به اسارت درآمده بودند به پا خواست و همین دو هفته پیش ، 15 زندانی ارمنی به ایروان داده شدند.
دیروز نیز رستم موروداو ، فرمانده سربازان روسی در قاراباغ کوهستانی ، آمد و 15 زندانی دیگر را گرفت. گفته می شود که برخی از نقشه های مین در ازای آن داده شده است.
با این حال ، در 10 نوامبر سال 2020 ، هنگامی که طرف ارمنی “پرچم سفید” برافراشت و پشت میز نشست ، ارمنستان عملاً شکست خورده بود ، 40 هزار سربازش در محاصره ارتش آزربایجان بودند. چرا نقشه های مین آن زمان در توافقنامه نیامد؟ در مورد صحت نقشه هایی که اکنون ارائه می دهند تردیدهای جدی وجود دارد.
تا این لحظه هنوز راهرو زنگزور باز نشده است ، نیروهای ارمنی / جدایی طلبان در قاراباغ از منطقه خارج نشده اند ، برعکس ، آنها هر روز قویتر می شوند، راهرو لاچین به نفع آنها کار می کند، با این اوصاف ، طرف ارمنی هنوز در میز مذاکرات از ما امتیاز میگیرد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اهدای کتاب‌های تورکی در بین کودکان تورک آزربایجانی

اهدای کتاب‌های تورکی در بین کودکان تورک آزربایجانی در حمایت از حرکت نمادین دانشجوی آزربایجانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *