خانه / اخبار / آتش سوزی های بی سابقه در تورکیه و نقش تروریستهای تحت حمایت رژیم ایران در آن

آتش سوزی های بی سابقه در تورکیه و نقش تروریستهای تحت حمایت رژیم ایران در آن

طی روزهای اخیر ۵۸ منطقه در ۱۷ استان تورکیه با آتش سوزی گسترده ای روبرو بوده است و علیرغم تلاش نیروهای مردمی و ارتش این کشور این آتش سوزی ها هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ حجم در حال افزایش می‌باشد. باتوجه به زمانی روی دادن چنین فجایعی می تواند طبیعی به نظر برسد اما گزارش های حاصله حاکی از عمدی بودن این آتش سوزی ها می باشد. در این میان، ادعای دو صاحب نظر امنیتی تورکیه در نوع خود جالب و مهم می باشد :

جیهات یایجی ژنرال بازنشسته نیروی دریایی تورکیه و نظریه پرداز تز «وطن آبی» در حساب رسمی خود در رسانه های اجتماعی به نقش مستقیم پ ک ک و کمپ های آموزشی آنها در «یونان» اشاره کرده‌است.

به گفته وی نیروهای پ ک ک در کمپ های خود در یونان به آموزش گسترده‌ای دسترسی دارند و به منظور به وجود آوردن چنین حجمی از تخریب به اطلاعات استراتژیک از جمله موقعیت مکانی و شرایط جوی مجهز هستند و مهمترین مراکز توریستی و حاصلخیز ترین مناطق تورکیه را هدف قرار می‌دهند

عبدالله آغار کارشناس مسایل تروریستی و امنیتی نیز بر این باور است که با افزایش حمله ارتش تورکیه به سران پ ک ک در داخل خاک عراق و سوریه، این گروه با انجام فعالیت های خرابکارانه در پی انتقام و ایجاد جو علیه حزب حاکم تورکیه می باشد.

 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دستگیری 187 مهاجر غیرقانونی در استان حاتای

دستگیری 187 مهاجر غیرقانونی در استان حاتای

نیروهای امنیتی تورکیه 187 مهاجر غیرقانونی را در استان حاتای دستگیر کردند. نیروهای امنیتی تورکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *