خانه / ایران / جنگنده‌های اسرائیل پرواز رفت و برگشت تا ایران را تمرین کردند

جنگنده‌های اسرائیل پرواز رفت و برگشت تا ایران را تمرین کردند

یک رادیوی اسرائیلی فاش کرد که جنگنده‌های این کشور، پرواز فراتر از فاصله رفت و برگشت تا ایران را تمرین کرده‌اند.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌ رادیو پیام اسرائیل در گزارشی به نقل از «آگاهان نظامی» نوشت که چند جنگنده اسرائیلی اقدام به انجام پروازهای آزمایشی کرده‌اند. مسافت طی شده در این پروازها معادل فاصله اسرائیل به نقاط مختلف ایران بوده است.

این تمرین‌ها روز دوشنبه هفته جاری و در جزیره کرت، در جنوب یونان، انجام شده است.

افشای این تمرین‌های نظامی چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در پاسخ به تهدیدهای مقام‌های جمهوری اسلامی برای «نابودی» این کشور، گفته بود که جنگنده‌های اسرائیل قابلیت دسترسی به همه نقاط ایران را دارند.

نخست‌وزیر اسرائیل این سخنان را در جریان بازدید از یک پایگاه نظامی که جنگنده‌های اف-۳۵ در آن مستقر هستند بیان کرد و به جمهوری اسلامی هشدار داده بود که این جنگنده‌ها به همه نقاط خاورمیانه، از جمله ایران و سوریه، دسترسی دارند.

طی هفته‌های اخیر و با اوج گرفتن تنش میان ایران و آمریکا، تهدیدهای مقام‌های ایرانی علیه اسرائیل هم شدت گرفته است. مقام‌های جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال گذشته بارها از «نابودی اسرائیل» سخن گفته‌اند.

طی سال‌های اخیر روی بدنه برخی موشک‌هایی که جمهوری اسلامی آزمایش کرده است هم شعار «نابودی اسرائیل» به زبان‌های مختلف – و از جمله عبری – نوشته شده بود.

نخست‌وزیر اسرائیل ماه گذشته هم در پاسخ به تهدیدها مبنی بر «نابودی» اسرائیل، گفته بود «سعی نکنید ما را آزمایش کنید، چرا که نیروی نابودگر ارتش اسرائیل بسیار قدرتمند است.»

این مطلب را شیر کنید

Check Also

دنیزلی : نمیتوانیم بازیکن ترکیه ای بخریم / قیمت بازیکنان ترکیه برای استاندارهای ایران بسیار بالاست

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  سرمربی تیم تراکتور در گفتگو با خبرنگار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن