خانه / ایران / هشدار روحانی به انگلیسی ها

هشدار روحانی به انگلیسی ها

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌   حسن روحانی رئیس جمهور ایران به توقیف نفتکش این کشور در منطقه جبل الطارق توسط بریتانیا واکنش نشان داده و هشدار داد: به انگلیسی‌ها گوشزد می‌کنم که تبعات آن را بعدا درک خواهید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، روحانی طی سخنانی در جلسه هیأت وزیران در تهران، گفت: اقدام انگلیسی‌ها کاری بسیار سخیف، غلط و اشتباه بود و به زیان آنها است.

رئیس جمهور ایران تصریح کرد: انگلیسی ها این نفتکش را در آبهای اسپانیا توقیف کرده اند. در واقع آنها خودشان در آن خاکها در موقعیت اشغالگر هستند. این اقدام انگلیسی‌ها کاری به زیان آنها است. شما آغازگر ناامنی هستید و تبعات آن را بعدا درک خواهید کرد.”

روحانی افزود: “می‌دانیم که در داخل انگلستان شرایط انسجام ندارد و بهم ریخته است و دولت و پارلمانی به طور منسجم وجود ندارد. اما در عین این سراسیمگی و بهم‌ریختگی، توقیف کشتی نفتکش ایرانی کاری احمقانه بود.”

رئیس جمهور ایران در خصوص واکنش ها به کاهش تعهدات برجامی ایران نیز گفت: “ساختار قرارداد را بر هم نزدیم. ما به طرفین قرارداد 14 ماه مهلت دادیم و سپس دو ماه دیگر تمدید کردیک. گامهای ایران گاملا صحیح و مطابق با قوانین است.”

ایشان در زمینه واکنش های اروپا هم خطاب به انان گفت: شما نمی‌خواهد نسبت به ایران نگران باشید، نگرانی شما باید از آمریکا باشد که کل این تعهد و برجام را زیر پا گذاشته و تمام تعهدات بین‌المللی را متزلزل کرده است.

روحانی تاکید کرد که ایران صاحب حق غنی سازی اورانیوم با اهداف صلح آمیز می باشد.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن