خانه / بین الملل / لزوم بکارگیری فناوری های ملی قزاقستان در تولید خودروهای برقی

لزوم بکارگیری فناوری های ملی قزاقستان در تولید خودروهای برقی

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌   «امننیاز ارجاناف» معاون وزیر صنعت و توسعه زیرساخت‌های قزاقستان در یک نشست مطبوعاتی با اشاره به رشد تولید خودروهای برقی گفت: قزاقستان باید فناوری‌ لازم برای تولید باتری‌های پیشرفته داشته باشد.

وی گفت: کارشناسان قزاق، فناوری‌های مورد استفاده توسط بهترین تولیدکنندگان خودروهای برقی جهان را بررسی و انستیتوهای قزاق نیز دستور کشف روش‌های تولید باتری‌های پیشرفته را دریافت کردند.

این مقام تصریح کرد: قزاقستان باید باتری‌های جدید تولید شده در خاک خود را داشته باشد چرا که در کشورمان تمام مواد خام مورد نیاز وجود دارد.

ارجاناف با اشاره به قیمت چنین خودروهایی اظهار داشت: در حال حاضر چند خودروی برقی تولید قزاقستان معرفی شدند و در صورت افزایش تقاضا، شرکت‌های خودروساز به تولید آنان می‌پردازند.

وی افزود: فعالیت‌های زیادی برای تروج این تکنولوژی انجام می‌شود. در شهرهای «نورسلطان» و «آلماتی» ایستگاه‌های سوخت‌گیری برای این خودروها ایجاد و در آینده با رشد خودروهای برقی تعداد ایستگاه‌ها رشد خواهد کرد.

ارجاناف گفت: در حال حاضر در قزاقستان 200 خودروی برقی از جمله 7 واحد تولید قزاقستان وجود دارد.

معاون وزیر صنعت قزاقستان خاطر نشان کرد: خودروهای برقی یک مسئله موضوعی است و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال 2022 در بازارهای جهانی فروش آنان به 89 درصد می‌رسد و دولت باید به این مسئله توجه بیشتری کند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

جشنواره جهانی عشایر در قزاقستان

– چهارمین جشنواره «جهان عشایر» با حضور هنرمندان و ورزشکاران چند کشور از جمله  ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن