خانه / ایران / دادستان شیراز گزارش «کمیته حقیقت‌یاب سیل» را فاقد اعتبار میداند

دادستان شیراز گزارش «کمیته حقیقت‌یاب سیل» را فاقد اعتبار میداند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در واکنش به انتشار گزارش کمیته حقیقت‌یاب شورای شهر شیراز در مورد سیل فروردین این شهر اعلام کرد که نظر کارشناسی این کمیته «فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضایی» است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حیدر آسیابی ضمن تأکید بر این‌که انتشار نظر این کمیته هیچ‌گونه وجاهت قانونی ندارد افزود: «تذکر لازم از ناحیه دادستانی به کمیته مذکور داده خواهد شد.»

دادستان شیراز همچنین گفت: «با توجه به وصول نظریه هیئت کارشناسی، چهار تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز هرکدام به میزان ۲۵درصد مقصر شناخته شده‌اند و نظریه هیئت کارشناسی در مرحله ابلاغ است.»

وی تأکید کرد که در نظریه هیئت کارشناسی که مرجع قضایی تعیین کرده، فقط شهرداری شیراز مقصر شناخته شده و به‌جز شهرداری نامی از نهاد یا نهادهای دیگر به عنوان مقصر به میان نیامده است.

واکنش دادستان عمومی و انقلاب شیراز به گزارش نهایی کمیته حقیقت‌یاب شورای شهر شیراز است که دیروز، ۲۸ خرداد، در این شورا خوانده شد.

بنا بر این گزارش، علاوه‌بر شهرداری، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دیگر از جمله استانداری، وزارت نیرو، اداره‌کل راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، نیروی انتظامی، اداره‌کل منابع طبیعی، اداره‌کل هواشناسی و… نیز با سهم‌های متفاوت در وقوع سیل شیراز مقصر شناخته‌اند.

روز ۵ فروردین ۱۳۹۸، وقوع سیل ناگهانی در شیراز، به‌خصوص در ناحیه دروازه قرآن و به‌هنگام حضور مسافران نوروزی، باعث خساراتی گسترده شد.

بر اساس آمار رسمی، این سیل دست‌کم ۲۱ کشته و ۱۱۹ مصدوم بر جا گذاشت. این سیل همچنین باعث از بین رفتن بیش از ۲۰۰ خودرو شد، ضمن آن‌که حدود چهار هزار واحد مسکونی در استان فارس نیز دچار خسارت کلی یا جزئی شدند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

پیشکسوت فوتبال ایران، امیر حاج رضایی به عنوان مشاور باشگاه قشقایی انتخاب شد.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌ بعد از انتخاب رضا عنایتی به عنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن