خانه / ایران / تجمع اعتراضی روستاییان به دلیل نبود آب آشامیدنی در آذربایجان

تجمع اعتراضی روستاییان به دلیل نبود آب آشامیدنی در آذربایجان

 اهالی روستاهای بیله سوار بعلت نبود آب آشامیدنی دست به اعتراض زده و جاده مواصلاتی بیله سوار به اردبیل را مسدود کردند.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  بنا به گفته یکی از اهالی حدود ۵۰ روستا درگیر مشکل نبود آب آشامیدنی بهداشتی هستند که عمده مشکل ناشی از سیستم پمپاژ آب فرسوده میباشد.

گفته میشود با وجود گذر رودخانه از فاصله چند صد متری روستا روستائیان به دلیل وجود سیم خاردار بعنوان موانع مرزی بین آذربایجان شمالی و آذربایجان جنوبی (ایران) نمیتوانند از آب رودخانه استفاده کنند و همچنین هیچگونه امکانات تاسیساتی برای انتقال آب از رودخانه آزار وجود ندارد.

بیش تر ساکنین روستاها در حدود ۵۰ روستا از هیچگونه امکان آب سالم شربی برخوردار نیستند و از چشمه ها و چاههای آب خود احداثی برای رفع مشکل آب تلاش میکنند.

در نبود امکانات دولتی و اعتراض مسالمت آمیز اهالی روستاها در بستن جاده مواصلاتی گسیل نیروهای امنیتی از سپاه بیله سوار تنها در دقایقی پس از این اعتراض صورت گرفت و فرمانده سپاه بیله سوار و مغان با تهدید و ارعاب سعی در برخورد با مردم را داشت و در همین راستا نیز اقدام به تصویر برداری و یادداشت اسامی معترضین مینمودند.

بنا به گفته یکی از اهالی با گذشت دو ساعت از اعتراض روستاییان آب روستاها برقرار شد که تنها برای یک ساعت این آب در شبکه وصل بوده و پس از گذشت یک ساعت مجدد قطع گردید.

گفته میشود اهالی روستا تصمیم دارند تا برطرف نشدن کامل مشکل آب شرب ۵۰ روستا به اعتراض مسالمت آمیز خود ادامه دهند.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن