خانه / ایران / اعتراض نماینده خیاو ( مشگین‌شهر) به «بسندگی فارسی»

اعتراض نماینده خیاو ( مشگین‌شهر) به «بسندگی فارسی»

 

در جلسه علنی امروز، ولی ملکی در تذکری شفاهی به طرح بسندگی فارسی از سوی وزارت آموزش و پرورش اعتراض کرده و آن را خلاف اصل 15 قانون اساسی دانست.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  نماینده مردم مشکین شهر در مجلس خطاب به وزیر نیرو گفت: سوال من از اردکانیان به صحن علنی نیامد ولی قرار شد مشکلات سد حوزه انتخابیه‌ام حل شود که این گونه نشده و ضرورت دارد وزیر نیرو به عهد خود وفا کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ولی ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: بر اساس اصل ۱۵ قانون اساسی، زبان و خط رسمی کشور فارسی است و اسناد و مکاتبات و خطوط رسمی و درسی باید با این زبان باشد اما استفاده از زبان‌های محلی و بومی در رسانه‌های محلی و بومی  و همچنین تدریس ادبیات آن‌ در کنار زبان رسمی آزاد است.

وی افزود: اخیرا معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است که کسانی که فارس زبان نیستند و از پدر و مادر ترک زبان و لر زبان به دنیا آمده‌اند تست خواهیم گرفت و اگر قابلیت نداشته باشند، مردود می‌شوند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس  در تذکری خطاب به وزیر نیرو تصریح کرد: سوال من از اردکانیان به صحن نیامد ولی قرار شد مشکلات سد حوزه انتخابیه‌ام حل شود که حل نشده و ضرورت دارد شما و وزارتخانه‌تان به عهد خود وفا کنید.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

پاسخ حکیم‌زاده به نامه حضرت‌پور در خصوص بسندگی‌فارسی : برای هرگونه توضیح آمادگی دارم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، با ارسال متنی به روح‌الله حضرتپور، انتقادات این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن