خانه / بین الملل / علاوه بر واکنش سخت سران سیاسی ترکیه علیه اتفاقات فرودگاه ریکیاویک-کفلاویک ایسلند، مردم ترکیه در فضای مجازی نیز حسابی از خجالت ایسلندی ها درآمدند.

علاوه بر واکنش سخت سران سیاسی ترکیه علیه اتفاقات فرودگاه ریکیاویک-کفلاویک ایسلند، مردم ترکیه در فضای مجازی نیز حسابی از خجالت ایسلندی ها درآمدند.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  شب گذشته از کاروان تیم ملی فوتبال ترکیه در فرودگاه ریکیاویک-کفلاویک ایسلند با توهین‌های زیادی استقبال شد. این تیم که با یک پرواز ۶.۵ ساعته و اختصاصی از قونیه به ایسلند سفر کرده بود، بیش از ۲ ساعت در بخش کنترل گذرنامه و بازرسی این فرودگاه معطل شد که از نظر مقامات ترکیه‌ای این رفتار نامحترمانه و توهین‌آمیز است.

همچنین در زمان مصاحبه خبرنگاران ترکی با امره بلوز اوغلو یکی از بازیکنان این تیم، رفتار بسیار غیراخلاقی و زننده‌‌ای از سوی یکی از شهروندان ایسلندی حاضر در فرودگاه رخ داد. این فرد با یک برس توالت به جای میکروفون در جمع خبرنگاران قرار گرفت و آن را جلوی دهان بازیکن قرار داد.

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در پیام یک توئیتری در واکنش به معطل شدن کاروان تیم ملی فوتبال کشورش و توهین به آن‌ها در فرودگاه بین‌المللی ریکیاویک-کفلاویک ایسلند توسط مسئولان آن، گفت: این بی‌احترامی به تیم ملی ترکیه ناشایست و غیرقابل قبول است و پیگیری خواهد شد. هم‌اکنون اقداماتمان در این زمینه آغاز شده است. دولت و مردم ترکیه در کنار تیم ملی هستند. البته پاسخ مناسب را تیم ملی در زمین بازی خواهد داد.

عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه نیز با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود در واکنش به معطل کردن و بازرسی بدنی تیم ملی فوتبال ترکیه در فرودگاه ایسلند، نوشت: مقامات ایسلند مسئول این رفتار نامحترمانه هستند و به شدت آن را محکوم می‌کنیم. ‘پاسخ این رفتار که با روح ورزش در مغایرت بود، به صریح‌ترین شکل ممکن داده خواهد شد. مقامات ایسلند مسئول این رفتار غیرانسانی که از منظر دیپلماتیک نیز غیرقابل قبول است، هستند. این رفتار به نوعی اعمال خشونت علیه تیم ملی کشورمان به شمار می‌رود. مقامات ایسلند باید به خاطر این رفتار بدوی خود عذرخواهی کرده و برای جبران آن اقدام کنند.

مقامات ترکیه از جمله مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز به این مسئله اعتراض کردند و از آغاز اقدامات لازم آنکارا خبر دادند.

گفتنی است؛ تیم ملی ترکیه و ایسلند که در گروه H مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ قرار دارند، فردا ساعت ۲۰ به وقت محلی در این چارچوب در استادیوم لاگاردالسولور به مصاف هم خواهند رفت. ترکیه هم‌اکنون با ۹ امتیاز در صدر و ایسلند نیز با ۶ امتیاز در جایگاه سوم این گروه قرار دارد.

در همین راستا در فضای مجازی واکنش های به این حرکت بیشمار بود، به طوریکه از لحظه ی وقع این اتفاق تاکنون هشتک های ترند توییتر ترکی در رابطه با بازی ایسلند در صدر ترندهای توییتر ترکی بوده است!

این مطلب را شیر کنید

Check Also

رهبران 13 کشور آسیایی در تاجیکستان گردهم می آیند

کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا از فردا با حضور سران 13 کشور از جمله ترکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن