خانه / ایران / کلاس‌های آموزش زبان تورکی با کسب مجوز ادامه خواهد داشت

کلاس‌های آموزش زبان تورکی با کسب مجوز ادامه خواهد داشت

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌ امیر تیموری در خصوص تعطیل کلاس‌های آموزش زبان تورکی در خوی گفت: برخلاف اخبار منتشره ما مانع برگزاری کلاس‌ها نشدیم و تنها از مدیران آن سمن خواستیم تا مجوزهای لازمه را کسب و بصورت رسمی به کار خود ادامه دهند.

به دنبال انتشار خبر تعطیلی کلاس‌های آموزش زبان تورکی «سمن دعوت» در شهر خوی به دستور فرمانداری این شهرستان، اعتراضات فراوانی در فضای مجازی به این اقدام صورت گرفته و خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه شدند.

در این خصوص امیر تیموری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری خوی در گفتگو با خبرنگار یول‌پرس،  ضمن تکذیب خبر تعطیلی کامل این کلاس‌ها، نبود مجوز نهایی از سوی «سمن دعوت» را دلیل اصلی این تعطیلی اعلام کرد.

تیموری در این خصوص گفت: سمن دعوت مجوز نهایی نگرفته و در اساسنامه آن نیز موضوع برگزاری کلاس‌ها مطرح نشده بود، فلذا ما از آقای احمد اوغلی (مدیر سمن) دعوت کرده و خواستار کسب مجوزنهایی برای سمن شدیم تا در صورت نبود منعی برای برگزاری کلاس آموزش زبان تورکی، بصورت قانونی به کار خود ادامه دهند وگرنه چنین کلاس‌هایی هیچگونه منعی ندارد و مجموعه فرمانداری تلاش خود را برای اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی بکار گرفته و ما راغب آموزش زبان تورکی هستیم اما باید بر محور قانون صورت گیرد، لذا برخلاف اخبار منتشره ما مانع برگزاری کلاس‌ها نشدیم و تنها از مدیران آن سمن خواستیم که مجوزهای لازمه را کسب کنند تا بصورت رسمی به کار خود ادامه دهند.

وی با اشاره به مجوز موقت سمن دعوت، ادامه داد: در صورت کسب مجوز نهایی، ما تمام تلاش خود را برای حمایت از آنان بکار خواهیم بست تا قانون بطور کامل اجرا شده و کسی نیز نمی‌تواند مانع اجرای قانون شود. ما به سمن مذکور اجازه داده بودیم تا زمان دریافت مجوز نهایی، بطور موقت به فعالیت بپردازد، اما وقتی شائبه‌های قانونی مطرح شد ما مجبور شدیم به آقای احمد اوغلی اعلام کنیم تا مسئله آموزش زبان تورکی را در اساسنامه خود آورده و مجوزهای نهایی را کسب کند؛ مجموعه فرمانداری خوی، به همراه سمن مذکور و دیگر سمن‌های که مجوز دارند تمام تلاش خود را برای اجرای اصل ۱۵ بکار می‌گیریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری خوی در خصوص مدت زمان لازم برای کسب مجوز فعالیت سمن‌ها نیز گفت: در دولت آقای دکتر روحانی پروسه تشکیل یک سمن ۶ ماه می‌باشد اما ما با نهادهای مربوطه اعم از ثبت اسناد و نیروی انتظامی جلسه‌ای تشکیل داده و خواستار کاهش این مدت شده‌ایم تا برای اجرای این طرح دولت، تسریع گردد.

تیموری در پایان افزود:  اگر مجوزهای لازم از سوی این سمن کسب شود ما قول می‌دهیم تمام تلاش خود را برای حمایت از آنان برای برگزاری کلاس‌ها بکار گیریم.

مصاحبه از: محمد مجنونی –  یول پرس

این مطلب را شیر کنید

Check Also

غفلت‌های فرهنگی و پیامدهای بی‌توجهی به زبان مادری + تصاویر

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  فرماندار سابق تبریز با انتشار عکسی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن