خانه / بین الملل / بازگشت به اوج، شکست قهرمان فوتبال جهان در قونیه / ترکیه 2 – فرانسه صفر

بازگشت به اوج، شکست قهرمان فوتبال جهان در قونیه / ترکیه 2 – فرانسه صفر

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  تیم ملی ترکیه که امشب میزبان فرانسه بود، با ارائه نمایشی درخشان، توانست این تیم را با دو گل از پیش رو بردارد. شاگردان شنول گونش در این دیدار موقعیت های زیادی روی دروازه قهرمان جهان ایجاد کردند اما در نهایت با دو گلی که کان آیهان و چنگیز اوندر در نیمه اول به ثمر رساندند، توانستند در این دیدار به پیروزی برسند.

 بازی متعادل شروع  شد و بازیکنان ترکیه رفته رفته پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 19 به گل برسند اما ضربه سر کارامان را هوگو لوریس با واکنشی به موقع، به بیرون فرستاد.

در ادامه این بازیکنان میزبان بودند که ابتکار عمل را در دست گرفتند و بعد از چند موقعیت نصفه ونیمه، سرانجام در دقیقه 30 به گل رسیدند. روی یک ارسال بلند به محوطه جریمه فرانسه بود که ضربه سر دمیرال در مقابل دروازه به کان آیهان رسید و او هم با یک ضربه سر مقتدرانه، لوریس را مغلوب کرد.

فرانسوی ها که انتظار چنین نمایشی از ترکیه را نداشتند، تلاش کردند که خیلی زود بازی را به تساوی بکشند اما باز هم این تیم میزبان بود که می توانست در دقیقه 39 به گل دوم برسد اما ضربه ایلماز از قدرت لازم برای مغلوب کردن لوریس برخوردار نبود.

اما انتظار ترک ها برای رسیدن به گل دوم چندان طول نکشید و در دقیقه 40، چنگیز اوندر اختلاف را به دو گل افزایش داد. روی اشتباه ساموئل اومتیتی و پل پوگبا بود که توکوز پشت محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد و پاس خوب او را اوندر با یک ضربه محکم و دقیق، به گوشه دروازه لوریس فرستاد.

فشار حملات میزبان بعد از این گل هم کاهش پیدا نکرد و این تیم می توانست در دقیقه 44 به گل سوم برسد اما ضربه سر دمیرال از کنار دروازه فرانسه به بیرون رفت و در نهایت این نیمه با همان دو گل به پایان رسید.

نیمه دوم را  ترکیه بازهم موفق تر آغاز کرد، و این ترکیه بود که می توانست در دقیقه 56 به گل سوم برسد. این بار روی اشتباه پاوارد و واران بود که ایلماز در محوطه جریمه فرانسه صاحب موقعیت شد اما واکنش خوب لوریس، دروازه خروس ها را از دست گرگان سرخ  نجات داد.

یک دقیقه بعد، بار دیگر لوریس مجبور به واکنش شد تا فرانسه گل سوم را دریافت نکند. روی ارسال اوندر، کارامان با ضربه سری دیدنی، می توانست حساب کار را 3-0 کند اما لوریس با واکنشی تماشایی، توپ را دفع کرد.

در ادامه باز هم این بازیکنان میزبان بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و کمتر فرصتی در اختیار فرانسوی ها قرار می دادند. در دقیقه 70، نوبت تکدمیر بود تا شانس خود را برای باز کردن دروازه فرانسه امتحان کند ولی لوریس با واکنش به موقع، توپ را از بالای دروازه به بیرون فرستاد.

در دقایق پایانی فرانسوی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما باز هم این بازیکنان میزبان بودند که روی ضدحملات، صاحب موقعیت های خطرناک تری می شدند؛ ولی در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان دو گل به سود ترکیه به پایان رسید.

تا مردم ترکیه این شکست با ارزش را در شبکه های مجازی با سیلی عثمانی تعبیر و تفسیر نموده و این موفقیت ملی را جشن بگیرند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

پاسخ متقابل ترکیه به حمله رژیم اسد به پایگاه نظارتی در ادلب

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌   وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: در پی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن