خانه / ایران / شهروند آذربایجانی ربوده شده توسط تروریست‌های پ‌ک‌ک و پژاک، به قتل رسید

شهروند آذربایجانی ربوده شده توسط تروریست‌های پ‌ک‌ک و پژاک، به قتل رسید

«تاج الدین میرزایی آتشگاه» شهروند ماکویی ربوده توسط تروریست‌های پ‌ک‌ک و پژاک، به قتل رسید.

«تاج الدین میرزایی آتشگاه» فرد از ساکنین روستای دئم قشلاق از توابع شهرستان ماکو در غرب آذربایجان بود که ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۹۸، توسط عناصر گروه تروریستی پ‌ک‌ک و پژاک ربوده شده بود.

تروریست ها در قبال آزادی وی از خانواده اش مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان درخواست کرده بودند، اما خانواده میرزایی موفق به تامین مبلغ مذکور نشدند و تروریست ها، «تاج الدین» را بعد از دو هفته به وحشیانه ترین شکل ممکن مورد شکنجه شدید قرار داده و سپس به قتل رساندند.

جنازه «تاج الدین میرزایی» بعد از بریده شدن گوش ها و دست و انگشتانش و کوفتگی شدید از ناحیه سر و صورت و سوختگی شدید از ناحیه پا و کمر در منطقه «اوزتپه» رها شده بود.

ایران همواره گروههای تروریستی کردی مانند پ.ک.ک و پژاک را حمایت نموده تا از آنها به عنوان اهرم فشار بر علیه دولت ترکیه و حرکت ملی آذربایجان استفاده نماید.

حکومت ایران همچنین با ارائه بسته های تشویقی به کردها (مانند قاچاق آزادانه و کسب سودهای کلان، همچنین پیشکش کردن مناصب اداری این استان به کردها) سعی دارد مواضع آنها را در غرب آذربایجان تقویت کند.

در نتیجه این سیاست‌های تُرک‌ستیزانه حکومت ایران، غرب آذربایجان به جولانگاه گروههای تروریستی کُردی و حامیان آنها بدل شده است.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

ضرب و شتم «امیر ستاری» در هفتمین روز اعتصاب غذایش در زندان تبریز

«امیر ستاری» فعال آذربایجانی محبوس در زندان مرکزی تبریز در هفتمین روز اعتصاب غذایش، مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن