خانه / ایران / صدور حکم شلاق و حبس برای یوسف سلحشور و داوود محمودی

صدور حکم شلاق و حبس برای یوسف سلحشور و داوود محمودی

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »یوسف سلحشور و داوود محمودی که پیشتر در اسفندماه گذشته حین خروج از ورزشگاه تبریز پس از پایان بازی فوتبال تیم تراکتورسازی تبریز با سپاهان اصفهان دستگیر شده بودند، به حکم دادگاه کیفری تبریز، هرکدام به دو سال زندان، هفتاد و چهار ضربه شلاق و مشترکا دو هزارم دیه کامل یک مرد محکوم شدند. حکم پرداخت دیه بخاطر داشتن شاکی خصوصی اعلام شده است.
منابع محلی مدعی هستند علت صدور حکم علیه این شهروندان اعتراض آنها به سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران و سردادن شعارهایی با محوریت مسئله “قره باغ” در ورزشگاه بوده است.

بنا بر این گزارش روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، یوسف سلحشور و داوود محمودی توسط دادگاه کیفری دو تبریز، هرکدام به دو سال زندان ، هفتاد و چهار ضربه شلاق و مشترکا دو هزارم دیه کامل یک مرد محکوم شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “حکم دیه برای این شهروندان بدلیل داشتن شاکی خصوصی از جانب نیروی انتظامی و یکی از مامورین این نیرو، قطعی و موارد دیگر حکم، قابل اعتراض و رسیدگی مجدد در دادگاه تجدید نظر اعلام شده است”.

دو تن دیگر از متهمین این پرونده بنام های “فرشید بهادری” و “علی شاهینی” که اتهام “شرب خمر” علیه آنها مطرح بوده است، تبرئه شده اند.

این دو شهروند در روز جمعه ۱۰ اسفندماه ۹۷، تعداد پرشماری از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز پس از پایان بازی این تیم با سپاهان اصفهان و در حین خروج از ورزشگاه بازداشت شدند.

روز چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات یوسف سلحشور و داود محمودی در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شده بود.

گفته می‌شود ایشان در پی شعارهای هواداران تیم تراکتورسازی تبریز بازداشت شده‌اند. آنها در طی هفته های منتهی به بازداشت شعارهایی در حمایت از زندانیان سیاسی و به خصوص عباس لسانی سر داده بودند، بعضی از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز همچنین به بهانه سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران، شعارهایی در ورزشگاه در رابطه با “مناقشه قره باغ” سر دادند.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن