خانه / ایران / برنامه ریزی ترکیه برای میزبانی از 2.5 میلیون توریست ایرانی

برنامه ریزی ترکیه برای میزبانی از 2.5 میلیون توریست ایرانی

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  حسن اردم، معاون رئیس اتحادیه آژانس های مسافرتی ترکیه «تورساب» در گفتگو با خبرگزاری آناتولی، با اشاره به سفر اخیرش به ایران و دیدار با نمایندگان بخش گردشگری این کشور گفت: میزان سفر گردشگران ایرانی به ترکیه در سال های اخیر رو به افزایش است. سال گذشته حدود یک میلیون و 670 هزار گردشگر از کشورمان دیدار کرده بودند. امسال نیز هدفمندیم این شمار را به بیش از 2.5 میلیون نفر برسانیم.

وی با بیان این که ایرانی ها علاقه خاصی برای سفر به شهرهای ساحلی آلانیا، آنتالیا و مارماریس دارند، افزود: پروازهای چارتر مستقیم از ایران به دلیل برخی از موانع قانونی سزامان هواپیمایی این کشور، نمی توانند به طور مستقیم به فرودگاه های آلانیا، آنتالیا و دالامان ترکیه انجام شوند و ناچار پس از فرود به فرودگاه های دنیزلی، عافیون کارا حصار و آدانا دوباره به فرودگاه های شهرهای ساحلی پرواز می کنند.

اردم در این زمینه بیان کرد: این مشکل برخی از گردشگران را به رغم علاقه سفر به این مناطق از انجام این اقدام باز می دارد. این مشکل باید رفع شود. در سفر اخیر به ایران با مسئولین حوزه گردشگری و نمایندگان آژانشهای مسافرتی در این زمینه دیدار های مثبتی به انجام رساندم.

معاون رئیس تورساب با بیان این که ایرانی ها در سفرهای خود به ترکیه علاوه بر سپری تعطیلات، خرید نیز می کنند، گفت: ترکیه بازار خوبی برای ایرانی ها به حساب می آید. مسافران با چمدان های خالی آمده و پس از خرید نیازهای خود با چمدان های پر به کشورشان باز می گردند. این امر در زمینه اقتصادی و گردشگری تکاپو ایجاد می کند. سرانه خرج گردشگران ایرانی در مقایسه با توریست های گردشگران خارجی تقریبا دو برابر بوده و تقریبا 500 دلار است. این وضعیت نیز از لحاظ ترکیه خوشحال کننده است.

اردم در ارتباط با اهداف کلی گردشگری ترکیه نیز گفت: میران گردشگران در سال 2018 با 22 درصد نسبت به سال 2017 افزایش یافته و به سطح 40 میلیون نفر رسید. همچنین هدفمندیم درآمد گردشگری را از سطح 29.5 میلیارد دلار امسال به 36 میلیارد دلار با میزبانی از دستکم 50 میلیون گردشگر ارتقا دهیم.

وی اظهار داشت: در 4 ماه نخست سال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته در زمینه تقاضا برای سفر به ترکیه 12 درصد افزایش داشتیم. با توجه به این ارقام انتظار می رود این میزان تا پایان سال بیشتر افزایش پیدا کند. شهروندان اتحادیه اروپا پس از برقراری فضای امن و با آرمش در کشور،بار دیگر ترکیه را جز مقاصد تعطیلاتی شان قرار داده اند. امسال شاهد افزایش دستکم 15 الی 17 درصد پروازهای چارتری به ترکیه خواهیم بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌ دیدار تدارکاتی دو تیم فوتبال تراکتور و ریزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن