خانه / ایران / افزایش مبلغ وثیقه دو شهروند بازداشتی در تبریز

افزایش مبلغ وثیقه دو شهروند بازداشتی در تبریز

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  روز چهارشنبه، جلسه رسیدگی به اتهامات یوسف سلحشور و داوود محمودی دو تن از شهروندان تبریزی که پس از بازی تیم های تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان بازداشت و پس از تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بودند، در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد. این دو شهروند پس از اتمام جلسه دادرسی، بازداشت و به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند. این افراد در پی سردادن شعارهایی با مضمون سیاسی در ورزشگاه بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات یوسف سلحشور و داود محمودی در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد.

یک منبع مطلع با بیان اینکه اتهامات این دو شهروند “اخلال در نظم عمومی و درگیری با مامورین” عنوان شده است، به گزارشگر هرانا گفت: “در جریان این جلسه، قاضی پرونده یعنی آقای اصغر قنبری تحت فشار نیروهای امنیتی مبلغ وثیقه تعیین شده این دو شهروند را از ۵۰ میلیون تومان به ۸۰ میلیون تومان افزایش داد که به دلیل عدم تامین مبلغ وثیقه، این دو شهروند به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند”.

گفتنی است که در روز جمعه ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۷، تعداد پرشماری از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز پس از پایان بازی این تیم با سپاهان اصفهان و در حین خروج از ورزشگاه بازداشت شدند.

پیشتر هویت ۹ تن بازداشت شده مورد اشاره  “احسان اسماعیل دخت، مهدی حمزه‌ای، بابک صیامی، داوود محمودی، کریم کریمی، حمید باغی بیرق، بهرام آزاد، هادی عباسپور، رامین آرادگر” توسط هرانا احراز شده بود.

در ادامه‌ی این بازداشت‌ها، در همان روز نیروهای امنیتی به محل کار یوسف سلحشور رفته و وی را بازداشت کردند.

گفته می‌شود این شهروندان در پی شعارهای هواداران تیم تراکتورسازی تبریز بازداشت شده‌اند. آنها در طی هفته های منتهی به بازداشت شعارهایی در حمایت از زندانیان سیاسی و به خصوص عباس لسانی سرداده بودند، بعضی از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز همچنین به بهانه سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران، شعارهایی در ورزشگاه در رابطه با “مناقشه قره باغ” سر دادند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

نقره داغ ترکتورآذربایجان / حکم نزدیک به دو میلیارد تومنی (مانده از تراکتور غیرخصوصی) علیه سرخ ها!

 به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  ظهر امروز کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن