خانه / ایران / دادگاه تجدید نظر عباس لسانی بصورت غیابی برگزار شد

دادگاه تجدید نظر عباس لسانی بصورت غیابی برگزار شد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »جلسه دادگاه تجدید نظر عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) که از حدود سه ماه پیش در زندان اردبیل در بازداشت به سر می برد، امروز به صورت غیابی در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی برگزار شد. آقای لسانی پیشتر در دادگاه بدوی به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه تجدیدنظر عباس لسانی در شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی به صورت غیابی برگزار شد.

یک منبع مطلع در خصوص برگزاری جلسه دادگاه به گزارشگر هرانا گفت: “جلسه دادگاه تجدید نظر رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه آقای لسانی در حالی در شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی برگزار شد که ایشان در بازداشت در زندان اردبیل به سر می‌برد. در جلسه دادگاه اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و به نفع گروه‌های مخالف نظام” از طریق سخنرانی در مراسم خاکسپاری حسن دمیرچی، موسیقیدان آذربایجانی علیه آقای لسانی مطرح شد”.

پیشتر نسخه چاپی ابلاغیه احضار عباس لسانی به دادگاه تجدیدنظر، به منزل این فعال ترک و نسخه الکترونیکی آن به اصغر محمدی، وکیل مدافع او ارسال شده بود. اما این ابلاغیه به دست خود وی نرسیده بود.

جلسه دادگاه در حالی بدون حضور آقای لسانی برگزار شده است که بر اساس ماده ۷۷ قانون آیین دادرسی مدنی، “در صورتی که خوانده در بازداشتگاه یا زندان باشد،‌ دادخواست و اوراق دعوا به‌وسیله اداره زندان به نامبرده ابلاغ خواهد شد”.

لازم به یادآوری است که آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال ترک در خصوص پرونده‌ای دیگر در تاریخ ۱۹ اسفندماه سال گذشته در دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل برگزار شده بود. وی پیشتر در تاریخ ۷ اسفندماه توسط شعبه معاونت بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل تفهیم اتهام شده بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

فعالین ملی تبریز خواستار رسیدگی عادلانه به پرونده آقای «عباس لسانی» شدند

فعالین ملی – مدنی تبریز در نامه ای به مسولان قوه قضاییه ایران، خواستار رسیدگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن