خانه / ایران / مالک باشگاه تیراختور: دارند مسابقات و نتایج را مهندسی می کنند

مالک باشگاه تیراختور: دارند مسابقات و نتایج را مهندسی می کنند

 مالک باشگاه تیراختور آذربایجان پس از باخت مشکوک این مقابل تیم قعرجدولی سپیدرود رشت اعلام کرد «دارند مسابقات و نتایج را مهندسی می کنند.»

تیم تیراختور آذربایجان روز جمعه ۲۳ فروردین‌ماه ۹۸، در یک بازی جنجالی مقابل سپیدرود رشت با نتیجه سه بر یک شکست خورد. اشتباهات مشکوک دروازه بان تیم تیراختور و عملکرد مشکوک تر داور این دیدار، به شائبه مهندسی کردن بازی ها به نفع «تیم‌های تهران و اصفهان» در چند هفته مانده به پایان لیگ دامن زد و واکنش شدید هواداران آذربایجانی و مسئولان تیراختور را برانگیخت.

«محمدرضا زنوزی» مالک باشگاه تیراختور که از عملکرد دروازه بان تیمش بشدت خشمگین بود به «ورزش 3» گفت: «فروزان تا کمیته انضباطی باشگاه بررسی و تحقیق خودش را در مورد بازی انجام شده پایان بدهد از حضور در تمرینات محروم است. ایشان حتما باید پاسخگوی عملکردش در این مسابقه باشد.»

زنوزی در اعتراض به قضاوت «رضا مهدوی» داور کرمانی این دیدار گفت: «ما از این داور که در دیدار ماشین سازی – پرسپولیس قضاوت بازی را برعهده داشت خاطرات خیلی بدی داریم. امروز هم با اشتباهاتی که انجام داد سر تیم ما را برید.»

مالک تیراختور گفت: « من یک سوال دارم. مگر وزیر ورزش، وزیر کل وزرش ایران نیست؟ ما هزینه نکردیم که این آقایان هرکاری دوست دارند بکنند. هر بلایی دلشان می خواهد سر ما می آورند. دارند مسابقات و نتایج را مهندسی می کنند. کمیته اخلاق باید به مساله ورود کند.»

لازم به ذکر است پیشتر در سال ۱۳۹۴ نیز با توطئه های مسئولان ایران، تیم تیراختور آذربایجان در یک قدمی قهرمانی، در دیدار پایانی از قهرمان شدن باز نگه داشته شد تا تیم «سپاهان اصفهان» قهرمان لیگ برتر شود.

در این دیدار که از آن با عنوان «جمعه سیاه فوتبال آذربایجان» یاد می شود، داور بازی «آندرانیک تیموریان» بازیکن موثر تیم تیراختور را اخراج کرد و باعث شد تیم تیراختور بازی برده مقابل تیم نفت را با تساوی عوض کند.

پس از مساوی شدن نتیجه، در حالیکه تیم تیراختور فرصت جبران داشت، مسئولان ایران، خبر دروغ مبنی بر «مساوی شدن نتیجه بازی هم‌زمان در اصفهان و اتمام این بازی» را در باشگاه سهند تبریز پخش کردند.

طبق این خبر، تیراختور با تساوی مقابل تیم نفت قهرمان می شد بنابراین تیراختور به اداره کردن بازی ادامه داد و در نهایت سوت پایان بازی به صدا درآمد و هواداران آذربایجان که فکر می کردند قهرمان شده اند با ریختن به وسط زمین به شادمانی پرداختند.

اما دقایقی بعد خیانت حساب شده مقامات ایران به آذربایجان آشکار و شادمانی هواداران آذربایجان به اندوهی سرد بدل شد و تیم «سپاهان» در اصفهان جام قهرمانی را بالای سر برد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اولین تمرین گرگهای سرخ تبریز برای فصل 98-99

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌   بعداز پایان رقابت های لیگ برتر، تراکتورسازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن