خانه / ایران / نشست خبری مشترک اردوغان و پوتین در روسیه

نشست خبری مشترک اردوغان و پوتین در روسیه

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست مشترک خبری با پوتین همتای روس وی گفت : پروژه خط لوله «جریان ترک» تا پایان سال پیش‌رو به اتمام خواهید رسید.اردوغان اظهار داشت: بار دیگر تاکید کردیم که از حضور هیچ عنصر که امنیت ترکیه و تمامیت ارضی سوریه را تهدید کند، چشم‌پوشی نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: روز به روز روابطمان با روسیه را بیشتر تقویت می‌کنیم.اردوغان: در خصوص مسائل منطقه ای و سوریه و مسائل سیاسی به ویژه موضوع ادلب به تبادل نظر پرداخته و تصمیم آمریکا برای خروج از منطقه را بررسی کردیم. اقدامات مشترک بررسی کردیم. می خواهم تصمیم قاطع خود برای پاکسازی سوریه از تروریست‌ها را بیان کنم. عدم چشم پوشی بر شکل گیری تهدید علیه تمامیت ارضی سوریه و امنیت کشورمان در شمال سوریه را اعلام کردیم. ی.پ.گ و پ.ک.ک تهدیدی مشابه داعش هستند. باید این گروه های تروریستی پاکسازی شوند.اردوغان: ترکیه و روسیه برای محافظت از تمامیت ارضی سوریه باید همکاری کنند.ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه: دارندگان پاسپورت خدمات در ترکیه خواهند توانست بدون اخذ ویزا به روسیه سفر کنند.پوتین: با ترکیه در خصوص انجام گشت‌زنی‌های مشترک در ادلب توافق کردیم.

پوتین نیز گفت: باید برای فراهم ساختن زمینه دستیابی به راه‌حل سیاسی در سوریه مسئله ادلب را حل کنیم و این امر تنها از طریق همکاری ممکن خواهد بود.پوتین: حتما می توانیم بگوییم که در ادلب در چارچوب توافق سوچی پیشرفت قابل توجهی صورت گرفته است.

آناتولی

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن