خانه / ایران / صدور قرار منع تعقیب برای نسیم صادقی، شهروند ساکن تبریز

صدور قرار منع تعقیب برای نسیم صادقی، شهروند ساکن تبریز

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » قرار منع تعقیب برای دو مورد از اتهامات نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن تبریز صادر شد هر چند همچنان اتهام “تبلیغ علیه نظام” علیه وی مطرح است.

به گزارش منابع آگاه با اینکه قرار منع تعقیب برای دو مورد از اتهامات مطروحه علیه نسیم صادقی، فعال ترک صادر شده است، یک اتهام دیگر همچنان علیه او مطرح است.

در آخرین بروزرسانی در سامانه خدمات الکترونیک قضایی از روند کار پرونده بدون توضیح مشخصی، نسبت به اتهامات خانم نسیم صادقی مبنی بر انتشار اکاذیب از طریق رایانه و عضویت در جمعیت های معارض کشور طی شماره ۹۷۰۹۹۷۴۱۲۶۹۰۱۲۹۱ قرار منع تعقیب درج شده است.

یک منبع مطلع در خصوص پرونده این فعال ترک ببان داشت: “نسیم صادقی در مراحل بازجویی با اتهامات “تبلیغ علیه نظام”، “انتشار اکاذیب از طریق رایانه” و “عضویت در جمعیت های معارض کشور” روبرو شده بود. در حال حاضر با اینکه قرار منع تعقیب در خصوص دو مورد از اتهامات وی صادر شده است ولی همچنان اتهام “تبلیغ علیه نظام” علیه وی مطرح است”.

لازم به یادآوری است نسیم صادقی پیشتر در تاریخ ۲۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود و روز دوشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷ از آنجا به زندان تبریز منتقل شد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

سیزده سال حبس به جرم عدالت خواهی/ مختار ابراهیمی / یاداشت

فاشیست ها رو سفید شدند، نازیستها رو سفید شدند، و هر چه نژاد پرست بود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن