خانه / ایران / نفرت پراکنی نژادپرستان بر علیه تُرکان آذربایجان و ترکمن های سیل زده+تصویر

نفرت پراکنی نژادپرستان بر علیه تُرکان آذربایجان و ترکمن های سیل زده+تصویر

شمار زیادی از شهروندان فارس زبان در اقدامی ضدانسانی و نژادپرستانه، تُرکان آذربایجان و ترکمن های سیل زده را مورد تحفیر و توهین قرار دادند.

یازده روز از بروز بحران سیل در ترکمن صحرا می گذرد و همچنان برخی شهرها و روستای های ترکمن ها زیر سیل می باشد اما شمار زیادی از شهروندان فارس زبان به جای همدلی با حادثه دیدگان، به دلیل تُرک بودن سیل زدگان، آنها را با الفاظ نژادپرستانه مورد تحقیر و توهین قرار داده اند.

این نژادپرستان تُرکان آذربایجان را نیز به دلیل حمایت های قابل تقدیرشان از سیل زدگان ترکمن مورد حمله و توهین های نژادپرستانه قرار داده اند.

سیل خسارت های جانی و مالی فراوانی بر ترکمن ها وارد کرده اما شهرهای فارس نشین تحت تاثیر تفکرات نژادپرستانه حاضر به ارسال کمک های مردمی به این سیل زدگان نشدند این در حالیست در زلزله کرمانشاه، سلبریتی ها و شهروندان فارس کمک های فراوانی را به زلزله زدگان ارسال کردند.

نژادپرستی در طول یکصد سال گذشته در ایران نهادینه شده و ملیت های ساکن ایران، مخصوصا ترک ها و عرب ها در این کشور مکررا مورد تحقیر و توهین های نژاپرستانه فارس ها قرار می گیرند.

حکومت ایران نیز به شکل سیستماتیک، نژادپرستی را در جامعه پمپاژ می کند. در رسانه ها و مطبوعات رسمی ایران نیز، تاریخ و هویت ترک ها مورد تحریف قرار می گیرد. در ورزشگاه های تهران نیز «مرگ بر ترک» به یکی از شعارهای اصلی هواداران فارس بدل شده است.

روشنفکران فارس زبان، منکر وجود نژاپرستی در کشور ایران هستند.

لازم به ذکر است ماه گذشته نیز رئیس فدراسیون سوارکاری ایران، در اظهاراتی نژادپرستانه و ترک ستیزانه، ترکمن‌ها را «عشیره پیژامه‌پوش‌های فقیر سرکش معتاد» خواند که این موضوع خشم ترکمن ها را برانگیخت.

با وجود اعتراضات گسترده ترکمن ها، کوچکترین برخوردی با این مسئول نژادپرست صورت نگرفت.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

استاندار عزل شده گلستان مشاور شهردار تهران شد!!!!!

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  حناچی طی حکمی سید مناف هاشمی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن