خانه / ایران / حمله نژادپرستان در گیلان به خودرو حامل کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان ! + عکس

حمله نژادپرستان در گیلان به خودرو حامل کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان ! + عکس

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » به نقل از یول پرس خودرو حامل کمک‌های مردمی شهرهای اردبیل، اورمیه و خیاو به سیل‌زدگان تورکمن‌صحرا مورد حمله نژادپرستان در استان گیلان قرار گرفت.

 سیل تورکمن‌صحرا بار دیگر همبستگی عمیق مردم آذربایجان را به همراه داشت. همبستگی ناشی از همدردی و برادری میان مردم آذربایجان و تورکمن‌صحرا، اما کمک‌های مردمی، همدلی و همدردی مردم آذربایجان با آسیب‌دیدگان این حادثه با حاشیه‌هایی تاسف‌بار و در عین حال به دور از انسانیت همراه بود.

صبح دیروز کامیون حامل کمک‌های مردمی شهرهای اورمیه، اردبیل و خیاو مورد حمله افراد نژادپرست در استان گیلان قرار گرفت که دلیل این اقدام از سوی سرنشینان خودرو وجود بنر به زبان تورکی آذربایجانی مقابل خودرو عنوان شده است.

یکی از سرنشینان کامیون در مصاحبه با یول‌پرس با تایید خبر فوق گفت: تعداد زیادی از افراد محلی در مسیر آستانه اشرفیه و رشت با چاقو به سمت خودرو حمله‌ کرده و مانع حرکت ما شدند.

وی ادامه داد: آنها با الفاظ رکیک بنر تورکی مقابل خودرو را پاره کرده و با چاقو چادر کامیون را پاره کردند.

سرنشین کامیون حامل کمک‌های مردمی در پاسخ به اینکه آیا هدف مهاجمان سرقت بود یا خیر گفت: مهاجمان به دلیل نوشته تورکی که در پلاکادر مقابل خودرو بود به ما حمله کردند و با مشت و لگد به درب خودرو از ما می‌خواستند به شهر خود بازگردیم که در نهایت و بعد ساعاتی توقف با وساطت ریش‌سفیدان به طرف تورکمن‌صحرا حرکت کردیم.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

سیل زدگان استان گلستان در وضعیت نامساعدی به سر می برند

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  شهروندان سیل زده استان گلستان که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن