خانه / ایران / پان ترکیسم مغلطه‌ای در دهان به اصطلاح اصلاح‌طلبی بنام کواکبیان!

پان ترکیسم مغلطه‌ای در دهان به اصطلاح اصلاح‌طلبی بنام کواکبیان!

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »  در جدیدترین شماره روزنامه مردم‌سالاری به مدیر مسئولی مصطفی کواکبیان، مطلبی در راستای برخورد جدی با پیشنهاد زندان و حتی اعدام برای پان ترکها در ایران چاپ گردیده است. البته پرداختن به واژه پان ترکیسم در ایران و از طرفی چرایی پرداختن به این موضوعات از طرف شخص کواکبیان ساعتها وقت می طلبد لذا به اختصار به بررسی این موضوع می پردازیم .

یول‌پرس: در مورد مطلب درج شده در روزنامه مردم سالاری به مدیریت آقای کواکبیان شناخت شخصیت این فرد و نوع تفکرات ایشان حائز اهمیت می باشد چرا که مطالب منتشره توسط یک فرد و یا نشریات وابسته به وی بیانگر خط فکری و اندیشه وی می‌باشد. کواکبیان را اکثر مردم با برخی موضعگیری غیر منطقی و گاها بی‌ثباتش بعنوان یکی از نمایندگان طیف موسوم به اصلاحات در مجلس می‌شناسند. فرد به اصطلاح اصلاح‌طلبی که تا به امروز نتوانسته در برخی رفتارها و گفتارهای غیر قابل قبول و مردود خویش، بازبینی و اصلاحی را بوجود آورد .

آقای کواکبیان بیشتر با کلیپی که در فضای مجازی به تمسخر مردم تورک اقدام نموده بود، در بین آذربایجانیها شناخته شده است.

فردیکه همچون بسیاری از بیماران گرفتار در تفکرات شئونیستی با پارانوئید نوع حاد، تورکان و مردم آذربایجان را به چشم حقارت می نگرد.

جناب آقای کواکبیان عقل حکم می نماید شما بعنوان یک نماینده مجلس و مدیر مسئول یک روزنامه‌ای که مدعی اصلاح طلبی و دمکراسی خواهی می‌باشد، مسائل را از دید یک وکیل ملت و یک ژورنالیست بنگرید نه چون صاحبان اندیشه شئونیستی پیرو مکتب پهلوی هر از چندگاهی با مطالب سخیف و نسنجیده لمپنیستی در فضای مجازی و یا نشریه خویش در این شرایط حساس آب بر آسیاب دشمن ریخته و موجبات همراهی و شادی اپوزسیون خارج نشین با محوریت پهلوی را فراهم سازید .

آقای کواکبیان بیش از چهل سال از عمر جمهوری اسلامی ایران می گذرد ولی حضرتعالی هنوز نتوانسته آید خود را از قید و بند تفکرات منسوخ پان آریایستی دوران پهلوی برهانید .

جناب کواکبیان در ایران پان ترکیست نه ولی مطمئنا هویت طلب وجود دارد. شما بعنوان یک فرد مدعی و سیاسی قطعا باید قدرت تمیز بین دو واژه هویت طلب و پان بودن (پان ترکیسم) را داشته باشید. اگر در علوم رفتاری و جامعه شناختی مطالعه فرمایید رفتار پان در یک جامعه در دو حالت ظهور می نماید .

اولی در شرایطی که یک اندیشه و تفکر در جامعه‌ای در قدرت کامل و مطلق قرار گیرد که توام با دیکتاتوری خواهد بود و در حالت دوم در شرایطی است که یک تفکر و اندیشه و خواستگاه از طرف قدرت حاکم به شدت قلع و قم و سرکوب گردد. حال حضرتعالی بر استناد کدام مورد وجود و فعالیت پان ترکیسم در ایران را مورد تأیید قرار می دهید؟ در کشوری که حدود چهل میلیون تورک در آن زندگی می نمایند و در طول تاریخ جهت حفظ این مرز و بوم مجاهدت ها نموده اند، حال شما جرات پان نامیدن آنها را از کجا می یابید؟ از دیدگاه دینی تاریخ گواه است که بسط و گسترش اسلام در جهان و ترویج مذهب شیعه علوی در ایران مرهون همین مردمان است بطوریکه پیامبر اسلام (ص) تورکان را سیف الاسلام نامیدند. حال شما چگونه از بکار گیری واژه پان در مورد این مردم سخن بر زبان می رانید؟

در حالیکه هنوز مجاهدت‌های این مردم در هشت سال جنگ تحمیلی و نام و خاطره باکری ها، کسایی‌ها، تجلایی‌ها و بسیاری سرداران شهید تورک بر سر زبانها می باشد، شما چگونه به خود اجازه بکار بری واژه پان را در مورد این مردمان می دهید؟

جناب آقای کواکبیان اگر واقعا دل شما به حال این کشور می سوزد بهتر است با اصلاح افکار خویش در مقابل اندیشه منسوخ پان‌آریاییستی قد علم نمایید. اندیشه زهر آگینی که با اختلاف افکنی هم وحدت ملی و هم دین اسلام را نشانه گرفته است. اندیشه ای که با تبلیغ بازگشت به اصل ایرانیت با رسوخ و نفوذ بر ارکان حساس کشور در صدد اجرای سیاست‌های ضد ملی و ضد دینی با محوریت صهیونیستی، ترویج اندیشه های دروغین و تحریفاتی بنام کوروش کبیر و معرفی کتاب شاهنامه بجای کتاب مقدس قرآن را در دستور کار خویش دارد .

آقای کواکبیان با وجود تحریفها و تحقیرها، کاستی ها و تبعیض‌ها، ممانعت از اجرای برخی اصول قانون اساسی چون اصل پانزده و بسیاری موارد دیگر، مناعت طبع، تاریخ پر افتخار و فرهنگ والای مردم دیار آذربایجان و تورکان ایران مانع از ترویج اندیشه پان در بینشان می گردد چرا که این مردم، صاحبان اندیشه بیمار پان آریاییستی و شئونیستی را همتراز اندیشه اصیل و دمکرات خویش نمی دانند تا در مقابل آن اجازه ظهور و رشد تفکرات پان را در بین خویش بدهند و اصولا نیازی بدان ندارند .

با آرزوی اندیشه و تفکر قبل بیان هر مطلب و اقدامی

حامد یگانه پور- فعال فرهنگی و سیاسی

این مطلب را شیر کنید

Check Also

زنگنه: امروز هیچ نفتی به اسم ایران نمی‌توانیم بفروشیم

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  وزیر نفت ایران درباره وضعیت امروز کشور گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن