خانه / ایران / افزایش فشار برخانواده عباس لسانی بعد از بازداشت ایشان

افزایش فشار برخانواده عباس لسانی بعد از بازداشت ایشان

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » طی اس ام اس-ی که امروز به مورخ21 اسفند 1397 به علی لسانی فرزند آقای لسانی ارسال شده گردیده از ایشان خواسته شده که به بازرسی نظارت اتاق اصناف مراجعه نمایند همچنین قید شده که واحد صنفی ایشان نیز پلمپ خواهد گردید.

پیشتر نیز آقای علی لسانی تهدید شده بود که مغازه وی توسط مسئولین اداره اصناف پلمپ خواهد گردید در آخرین مورد طی اخطاری که به ایشان در تاریخ 18 آذر1397 ارسال گردیده بود از وی خواسته بودند که مواد فاسد شدنی را از داخل مغازه جمع نماید زیرا پس از پلمپ مغازه فک آن پیگیرد قانونی برای ایشان خواهد داشت.

آقای لسانی نیزصبح روز به تاریخ 18 آذر 1397 پس از مراجعه به اتاق اصناف خواستار پاسخگویی مسئولین مربوطه در خصوص علت ارسال ابلاغیه پلمپ و مانع تراشی برای صدور مجوز فعالیت شده بود که مسئولین مربوطه از ایشان خواسته بودند تا به اداره اماکن مراجعه نماید زیرا از نظر آنها واحد صنفی ایشان هیچگونه مشکلی از بابت صدور مجوز کسب ندارد و ایشان باید با اداره اماکن مشکل خود را حل کند. پس از مراجعه علی لسانی به اداره اماکن خواستار ارائه دلایل و علل ممانعت آن اداره در صدور پروانه کسب به صورت کتبی می شود که رئیس اداره اماکن آقای بیدار از دادن جواب خودداری کرده و فقط گفته اند دستور داریم که این مغازه باید حتمن پلمپ گردد.
فرزند آقای لسانی با کنار هم چیدن پازل فشارها بر خانواده و تدوام آن به هر طریق ممکن این مورد را نیز در راستای پروژه فشار از سوی اداره اطلاعات می داند.

علی رغم انتقاد سازمانهای حقوق بشری از حکومت ایران به دلیل آزار و اذیت فعالین و زندانیان عقیدتی کماکان این رویه غیرانسانی توسط مسئولین امنیتی پیگیری می شود .

لازم به یاد آوریست آقای علی لسانی در چند ماه اخیر تحت فشار قرار گرفته است که مغازه “تعمیرات طلا” خویش واقع در بازار مجیدیه اردبیل را تعطیل نماید که ایشان در این خصوص مقاومت کرده و تن به درخواست های غیرقانونی مامورین واحد صنفی نداده است و اعلام نموده است در مقابل این خواست ها و پلمپ غیر قانونی مغازه اش مقاومت خواهد کرد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

طوفان تویتری در حمایت از زندانیان آذربایجان و عباس لسانی

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  اعتصاب غذای درازمدت شماری از زندانیان سیاسی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن