خانه / ایران / تجمع اعتراضی فارغ‌التحصیلان کارشناسی در مقابل وزارت علوم

تجمع اعتراضی فارغ‌التحصیلان کارشناسی در مقابل وزارت علوم

حدود 50نفر از نمایندگان فارغ‌التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته‌های مهندسی مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »   به نقل از ایلنا معترضان می‌گویند که وزارت علوم پیشوندهایی را به نام رشته‌های آنها اضافه کرده است که در نتیجه دستگاه‌های ذیربط مانند وزارت راه و شهرسازی ما دانشجویان کارشناسی ناپیوسته را مهندسِ اصلی محسوب نمی‌کند.

آنها ادامه دادند: ۱۵ ماه است که به وزارتخانه‌های مذکور نامه زده‌ایم و چندین تجمع برگزار کرده‌ایم. هم اکنون منِ دانشجوی کارشناسی ناپیوسته صرفا به این خاطر که عنوان رشته‌ام دستکاری شده، نمی‌توانم پروانه طراحی بگیرم. تازه وزارتخانه به ما می‌گویند از ابتدا شروع کنید و در یکی از این رشته‌ها لیسانس بگیرید بدون اینکه در عنوان رشته‌هایتان واژه‌های نام برده به کار رفته باشد.

این فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی در دسته کارشناسی ناپیوسته، می‌افزایند: فارغ‌التحصیلان کارشناسی ناپیوسته در رشته‌های معماری، عمران، برق، مکانیک، نقشه‌برداری، شهرسازی و ترافیک بدشناسی آورده‌اند و در روند استخدامشان در وزارتخانه‌ها و پروژه‌های دولتی مشکلات جدی ایجاد شده است.

آنها پیشتر گفته بودند که تنها هزار سهمیه برای استخدام در شرکت‌های مهندسی مشاوره برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های کارشناسی ناپیوسته درنظر گرفته‌اند این در شرایطی است که برای سایر رشته‌ها خصوصا آنها که پیوسته خوانده‌اند، ۱۰ هزار سهمیه درنظر گرفته شده است.

معترضان خواهان برداشته شدن این پیشوندها از ابتدای رشته‌های تحصیلی‌شان هستند. به گفته این افراد آنها از سر ناچاری به کار در کارگاه‌های شخصی روی آورده‌اند.

به گفته تجمع‌کنندگان تنها ۴۳ هزار نفر با این شرایط در استان تهران عضو سازمان نظام مهندسی هستند که با همکارانشان در سایر استان مجموعا ۱۰۰ هزار نفر می‌شوند.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن