خانه / عناوین اخبار / نامه افشاگرانه “مینا احدی” فعال سیاسی ساکن آلمان به “آلیس شوارتزر” در مورد قتل زهرا نویدپور

نامه افشاگرانه “مینا احدی” فعال سیاسی ساکن آلمان به “آلیس شوارتزر” در مورد قتل زهرا نویدپور

مینا احدی فعال سیاسی ساکن آلمان با نامه ای به آلیس شوارتز فمینیست سرشناس آلمانی و سردبیر محله Emma گزارشی افشاگرانه از تجاوز نماینده جانی مجلس ایران به خانم زهرا نوید پور و قتل وی ارائه داد .

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

آلیس گرامی! همه می‌دانند که تو یک زن سرشناس فمینیست و سردبیر مجله اِما Emma، بویژه در مورد جنبش MeToo بسیار نوشتی و از آن دفاع کردی و اخیرا هم جایزه روزنامه‌نگاران را تو به رونان فارووRonan Farrow تقدیم کردی که شجاعانه و با بازی کردن حتی با زندگیش در مورد «واین اشتاین» و تعرضات او به زنان افشاگری کرد.

امروز می‌خواهم با تو در مورد یک زن ٢٨ ساله ایرانی صحبت کنم که از چهار سال قبل علنی اعلام کرد که یکی از نمایندگان مجلس حکومت اسلامی و یکی از مقامات بالای این حکومت به اسم «سلمان خدادادی» به او تجاوز کرده است. «زهرا» لیسانس حقوق داشت و از یک خانواده متعصب در شهر ملکان بود. او وقتی درصدد پیدا کردن کار بود، بدلیل آشنایی خدادادی با پدرش، به دفتر خدادادی دعوت شد و در همان ملاقات اول، سلمان خدادادی در اتاق را بست و به او تجاوز کرد و سپس گفت اگر این‌را برملا کنی، هم خودت و هم خانواده‌ات را می‌کشم. زهرا اما شجاعانه هم در مقابل دولت و مجلس و حکومت اسلامی ایستاد و هم در مقابل خانواده متعصب خود که علنی کردن تجاوز را بی‌آبرویی برای خانواده دانسته و از زهرا هیچ‌گاه دفاع نکردند.

آلیس گرامی!
زهرا با من غیر مستقیم تماس داشت و اکنون همه اسناد و مدارک از طریق یک خبرنگار زن ایرانی که مستقیم با «زهرا» در ارتباط بود به دست من رسیده است. همه مکالمات و همه تهدیدهایی که این نماینده مجلس کرده و همچنین اقرار این نماینده به تجاوز و همچنین متن شکایات «زهرا» از همه ارگان‌های ذیربط حکومت اسلامی و حتی نوشته‌های او با بالاترین مقامات حکومتی که پاسخ منفی به درخواست او مبنی بر پیگیری این ماجرا می‌دهند.

«خدادادی» کیست؟ «سلمان خدادادی» نماینده مجلس که قبلا مدیرکل سابق اداره اطلاعات اردبیل و فرمانده سابق سپاه ملکان بوده و اکنون نماینده ملکان در مجلس است. او که اکنون رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس است در سال‌های گذشته از بابت تجاوز به منشی خود و یکی از مراجعه کنندگانش متهم شده بود و مدتی را نیز در بازداشت به سر برده بود. او اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را نیز بر عهده دارد دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی است. این نماینده پیش‌تر مدتی را از این بابت در بازداشت به سر برده بود و حتی دوبار صلاحیت او برای شرکت در انتخابات رد شده بود که با دخالت شورای نگهبان منتفی شد.

متاسفانه روز یکشنبه ۶ ژانویه جسد زهرا در منزل مادرش پیدا شد. او سه روز قبل با ما تماس گرفته و در مورد ترس و وحشت خود از امکان به قتل رسیدن حرف زده بود. روز گذشته خانواده زهرا او را به خاک سپردند در حالی‌که نوشته بودند دوشیزه «زهرا نویدپور» که در همین فراخوان هم، نشانه اعمال نفوذ و فشار حکومتی‌ها و متجاوز عیان است.

«زهرا» از ما خواسته که اگر او را کشتند، صدای او را به دنیا برسانیم و خبرنگاری که با او تماس داشته، از من خواسته حتما این خبر را به گوش جهانیان برسانم که مجلس و شورای نگهبان و مطهری معاون مجلس حکومت اسلامی و پروانه سلحشوری، به اصطلاح نماینده تهران در مجلس و معاونت زنان و خانواده روحانی و همه و همه از متجاوز دفاع کردند و به زهرا گفتند کاری از دست آنها ساخته نیست.

حال ما از شما می‌خواهیم اولا در پخش این خبر و در صورت لزوم در پخش اسنادی که ما داریم به ما کمک کنید و ثانیا اگر بتوانید کمک کنید هیئتی از آلمان برای رسیدگی به این فاجعه به ایران بروند، شاهدان ما که در محل هم هستند، می‌توانند به هیئت مزبور کمک کنند.

با احترام
مینا احدی
٩ ژانویه ٢٠١٩

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن