خانه / ایران / فرمانده نیروی دریایی سپاه: در صورت محاسبات اشتباه دشمن، خلیج فارس را به باتلاق گاو خونی بدل می‌کنیم

فرمانده نیروی دریایی سپاه: در صورت محاسبات اشتباه دشمن، خلیج فارس را به باتلاق گاو خونی بدل می‌کنیم

[13:51, 12.1.2019] Moştaq: فرمانده نیروی دریایی سپاه: در صورت محاسبات اشتباه دشمن، خلیج فارس را به باتلاق گاو خونی بدل می‌کنیم

انجام دهند خلیج فارس را برای آنها به باتلاق گاوخونی تبدیل می کنیم.

تنگسیری در ادامه این سخنان افزود: «دشمنان ما در منطقه خلیج فارس اگر خطایی از آنها سر بزند تو دهنی محکمی از ما خواهند خورد و یکبار دیگر حادثه خلیج خوک‌ها را برای آنها تکرار می‌کنیم .»

به گفته  تنگسیری« حضور برخی شناورهای دشمن به دلیل آنکه سوختشان هسته‌ای است می‌تواند در خلیج فارس فاجعه زیست محیطی ایجاد کند.»

او  گفت: «خلیج فارس ۲۵۰ هزار کیلومتر وسعت دارد و یک خلیج بسته است. آنها در کشورهای خود که خلیج بسته ای دارند حضور پیدا نمی کنند زیرا به لحاظ زیست محیطی سوخت هسته ای مشکلاتی را برایشان ایجاد می کند.»

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفته است، «ما به هیچ کشوری چشم ندوخته‌ایم زیرا ما کشور ذوالبحری داریم و  از لحاظ منابع طبیعی نیز غنی هستیم».

پیشتر همزمان با رزمایش سپاه پاسداران در خلیج فارس،  ورود ناو هواپیمابر «یو اس اس جان سی استنیس» آمریکا با واکنش‌هایی از سوی برخی مقامات نظامی ایران مواجه شد.

حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش این اقدام آمریکا را «برای قدرت نمایی و در پاسخ به رونمایی ناوشکن سهند» دانست.

حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران نیزاین اقدام را بی‌اهمیت خواند و گفت، «ما هر لحظه آماده دفاع هستیم».
[16:20, 12.1.2019] Moştaq: رحیم غلامی ؛ شاعر ،نویسنده و فعال ملی تُرک به شعبه ۲ بیدادگاه انقلاب اردبیل فراخوانده شد!

طی ابلاغیه ای که از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه به آقای رحیم غلامی شاعر و فعال ملی آزربایجان ارسال شده است مقرر گردیده این فعال شناخته شده در ساعت ۱۰ صبح تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۷ در شعبه دوم دادگاه انقلاب دادگستری اردبیل حاضر گردد.

به نقل از منابع آگاه حرکت ملی در شهر اردبیل و نزدیکان آقای غلامی ؛ در ابلاغیه ی ارسال شده علت حضور این فعال مدنی ” در خصوص گزارش مرجع انتظامی علیه شما مبنی بر تشکیل دسته غیر قانونی جهت بر هم زدن امنیت کشور” قید گردیده است اما از گروه مورد اشاره نامی برده نشده است.

آقای رحیم غلامی در تاریخ ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۷ در هنگام خروج از منزل جهت جلوگیری از حضور وی و دیگر فعالین آزربایجان در مراسم سالانه قورولتای قلعه بابک دستگیر شده و به همراه دیگر فعالین آزربایجانی آقایان علی واثقی ، عسگر اکبرزاده ، مهدی هوشمند و سعید صادقی فر که در همان تاریخ و در منزل و محل کارشان دستگیر شده بودند به بازداشت گاه اداره اطلاعات نیروی انتظامی شهرستان اردبیل انتقال داده شدند.

این فعالین پس از تفهیم اتهام در شعبه ۱۲ دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست آقای سیفی و پس از صدور قرار وثیقه به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده و در زندان با تحریک مسئولین بند توسط تعدادی از مجرمین باسابقه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که طی آن ۲ دندان آقای غلامی شکسته شده و چشم راست آقای علی واثقی دچار کبودی گشته بود.

آقای غلامی به همراه دیگر فعالین هر یک با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی موقتا در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ از زندان آزاد گردیدند.

سازمان عفو بین الملل در این خصوص با صدور بیانیه ای مبسوط خواستار آزادی بی قید و شرط و منع از تعقیب قضایی فعالین دستگیر شده مرتبط با مراسم قلعه بابک گردید.

خاطر نشان می سازیم که ؛ آقای رحیم غلامی که پیشتر نیز سابقه بازداشت و زندانی شدن در رابطه با فعالیت های مدنی خویش دارد، همچنین ایشان نویسنده کتاب های “فولکلوروموزدان بیر یارپاق” ، “آتالار سوزو” و “فولکلور ناغیل لاری” می باشد که توسط انتشارات “یایلیق” به چاپ رسیده است

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن