خانه / بین الملل / ادامه بحران پرچم در کرکوک عراق

ادامه بحران پرچم در کرکوک عراق

 با پایان ضرب الاجل 24 ساعته تعیین شده از سوی «پلیس مبارزه با تروریسم» عراق به حزب اتحادیه میهنی کردستان برای پایین کشیدن پرچم اقلیم کرد شمال عراق از مراکز این حزب در کرکوک، این بحران وارد فاز جدیدی شده است.

حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق با پایان مهلت تعیین شده از سوی دولت مرکزی این کشور، بیانیه ای را در این خصوص منتشر کرده است.

این حزب در بیانیه خود با اعلام اینکه بحران مربوط به برافراشتن پرچم اقلیم کرد شمال عراق در کرکوک به دادگاه فدرال عراق منتقل شده است، آمده: بدون رای دادگاه هیچ راه حلی را نخواهیم پذیرفت.

گفتنی است منتظر السعيدی، مسئول مطبوعاتی فرماندهی لشکر دوم نیروی پلیس مبارزه با تروریسم عراق دیروز در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرده بود: به حزب اتحادیه میهنی کردستان 24 ساعت مهلت دادیم تا پرچم اداره اقلیم کرد شمال عراق را از ساختمان‌های این حزب در استان کرکوک پایین بکشد.

وی با بیان اینکه در صورت ادامه این تنش ممکن است ثبات کرکوک نیز مختل شود، گفت: حفظ ثبات و امنیت در کرکوک اولویت ما است.

حزب اتحادیه میهنی کردستان سه روز پیش در ساختمان‌های خود در کرکوک، پرچم اداره اقلیم کرد شمال عراق را برافراشته و باعث بروز تنش در این استان شد. استانداری کرکوک برای برطرف کردن این تنش از دولت مرکزی بغداد درخواست کرد تا نیروهای اضافی به این استان اعزام کند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

تلاش قزاقستان برای تقویت پیوندهای خود با جهان تو‍‍رک

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  آبزال سفر بئکولی، سفیر قزاقستان در آنکار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن