خانه / ایران / آمارهای نادرست دولت در باره افزایش تراز دریاچه اورمیه تمامی ندارد

آمارهای نادرست دولت در باره افزایش تراز دریاچه اورمیه تمامی ندارد

هر سال با شروع فصل بارندگی اعضای ستاد احیای دریاچه اورمیه با اعلام افزایش سطح تراز دریاچه اورمیه نسبت به سال گذشته در صدد توجیح عملکرد منفی خود و عدم اختصاص بودجه کافی برای احیای دریاچه اورمیه هستند.

با توجه به آمارهایی که در سالهای اخیر از سوی دولتمردان اعلام میشود هر ساله با توجه به آمارها باید شاهد افزایش تراز باشیم ولی واقعیت نشان دهنده چیز دیگری است.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه اورمیه با اشاره به این که حجم آب دریاچه اورمیه نسبت به سال گذشته 600 میلیون متر مکعب بیشتر شده است، گفت: این اتفاق نشان دهنده افزایش 30 سانتیمتری تراز دریاچه است.

وی با تاکید بر این که طی پنج سال گذشته با کاهش تراز و سطح دریاچه اورمیه روبرو نبوده‌ایم، گفت‌: اگر اقدامی برای احیای دریاچه اورمیه صورت نمی‌گرفت، به‌طور قطع آب بیشتری در این دریاچه از دست می دادیم؛ دریاچه اورمیه تنها دریاچه دنیا است که در مراحل احیا نسبت به سال قبل به وضعیت تثبیت رسیده است و حتی حد تراز بیشتر شده است.

با توجه به اینکه روحانی در شعارهای انتخاباتی خود شعار احیای دریاچه اورمیه را داده بود اعضای ستاد احیا نیز سعی در جلوه دادن عملکرد مثبت خود دارند. در حالی که برای احیای دریاچه اورمیه بودجه ای در نظر گرفته نشده و به جز باز کردن چند سد که به گفته کارشناسان اقدامی است که بسیار دیرتر انجام گرفته عملا هیچ کار مثبتی در دوره ریاست جمهوری روحانی صورت نگرفته و خبرگزاری های نزدیک به دولت با انتشار دروغ پردازیهای اعضای ستاد احیا سعی در اقناع نمودن افکار عمومی دارند.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

اعتبار احیای دریاچه اورمیه در سال ۹۸ اختصاص نیافته است

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه اورمیه در آذربایجان غربی اعلام کرد که هنوز بودجه‌ای برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن