خانه / ایران / مصباح یزدی: «آیا شهید دادیم که رفاه ما بیشتر شود؟»

مصباح یزدی: «آیا شهید دادیم که رفاه ما بیشتر شود؟»

آیت‌الله مصباح یزدی از اینکه «رفاه» تبدیل به خواست اصلی جامعه شده است، انتقاد کرد و گفت: «چرا انقلاب شد؟ آیا هدف پیشرفت نظامی و علمی بود یا هدف از انقلاب، شامل دین و فرهنگ نیز می‌شد؟ امروز به گونه‌ای وانمود می‌شود که خواسته ما، تنها رفاه مادی است؛ همان خواسته‌ای که در کشورهایی که با خدا هیچ رابطه‌ای ندارند نیز مطرح است!»
.
او که در جمع برخی از پاسداران صحبت می‌کرد، از اینکه مردم بیش از همه چیز از گرانی و تورم شکایت دارند، انتقاد کرد و گفت: « آیا فقط دغدغه ما این بود که به جای شاه، دیگری حکومت کند یا این انقلاب با هدف اصلی احیای ارزش‌های دینی – در کنار حل مشکلات معیشتی – تحقق یافت؟ امام(ره) وقتی خیلی احساس خطر می‌کرد و می‌خواست خطر عظیمی را به مردم گوشزد کند، می‌فرمود من برای اسلام احساس خطر می‌کنم. اما نهایت خطری که ما احساس می‌کنیم، تورم و گرانی است!»
.
او که استاد اخلاق حوزه علمیه قم است، در این‌باره افزود: «آیا تقدیم این همه شهید برای همین مسئله بود که مقداری رفاه بیشتر شده و تورم کمتر شود؟ هر چند وظیفه حکومت، قطعا رسیدگی به وضع معیشتی مردم هست، اما سخن در این است که هدف اصلی هم همان بود؟»
.
این سخنان در حالی بیان می شود کشور در مشکلات اقتصادی فراوانی دست و پا می‌زند و به گفته خود مسئولین میلیون‌ها ایرانی در زیر خط فقر و بلکه گرسنگی بسر می‌برند.
.
تصاویر زنان و مردانی که در سطل آشغال‌ها می‌گردند دیگر کم کم تبدیل به تصاویری عادی شده است.
.
سهیلا جلودارزاده – نماینده مجلس شورای اسلامی – از دانش آموزانی گفته بود که به دلیل اینکه صبحانه برای خوردن ندارند در کلاس درس از گرسنگی بیهوش می‌شوند.

با این وجود پیدا نیست چرا آیت الله مصباح یزدی از انتقاد از مشکلات اقتصادی ناراحت می‌شود!
.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن