خانه / عناوین اخبار / داستان امامزاده سازی از پدر نماینده مجلس

داستان امامزاده سازی از پدر نماینده مجلس

در گفتگوی «غلامرضا جعفرزاده ایمن آبادی» – یکی از نمایندگان مجلس – با یکی از خبرگزاری‌ها روشن شد که پدر یکی از نمایندگان مجلس عملا تبدیل به امامزاده شده است!
.
او گفت: «بررسی‌های فکت‌نامه نشان می‌دهد که هم اکنون در همین مجلس دهم نماینده‌ای حضور دارد که مقبره پدرش به امامزاده‌ای با گنبد و بارگاه تبدیل شده و صاحب تولیت و هیات امناء است. میرحمایت میرزاده نماینده گرمی (شهری در استان اردبیل) در مجلس دهم، قبر پدرش میرعزیز میرزاده زیارتگاه زائران متعددی است که با نذورات و هدایای خود، زمینه‌ساز ساخت این امامزاده شده‌اند».
.
در منابع رسمی اوقاف کشور نیز آرامگاه «میرعزیز میرزاده» به عنوان «آستان مقدس امامزاده سیدعزیز علیه السلام» ثبت شده است! بنا به گزارش خبرگزاری ها میر عزیز عزیززاده یک سید در شهر کوچکی به نام گرمی در استان اردبیل بوده است که با خواندن قرآن امرار معاش می‌کرده است.
.
یکی از کسانی که در این امامزاده مشغول است می گوید: «بعد از فوت میرعزیز، اهالی گرمی به مزار او می‌آمدند و به‌خاطر حسن شهرتی که داشت در این جا نذرهایی نیز می‌کردند؛ در این میان گِره مشکلات برخی‌ها نیز به خواست خدا حل می‌شد و همین مساله باعث شد که این روال ادامه پیدا کند تا اینکه این مکان به عنوان زیارتگاه شناخته شود…با حضور پرشمار مردم در مزار این مرحوم و دادن نذر و…، تصمیم گرفته شد مقبره و مسجدی برای زیارتش ساخته شود».
.
این‌گونه قبر یک آِدم معمولی،‌ به امامزاده تبدیل شده و سازمان اوقاف نیز او را در ردیف امام‌زادگان معتبر ایران ثبت کرده است!
.
اما پسرش در این باره چه می‌گوید؟
.
میرحمایت میرزاده نماینده اردبیل در مجلس درباره امامزاده بودن پدرش توضیحاتی داده است. او گفته است: «پدر مرحوم من یک سیدی بوده که مردم او را صاحب کرامت می‌شناختند و برایش احترام زیادی قائل بوده‌اند. زمانی که پدرم به رحمت خدا رفت، این احترام و ارادت باقی ماند و مردم خودشان تصمیم گرفتند که برای ایشان مقبره‌ای بسازند که محل مراجعه خودشان باشد».

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن