خانه / عناوین اخبار / ایران؛ هلند و دانمارک را به حمایت از تروریست ها متهم کرد

ایران؛ هلند و دانمارک را به حمایت از تروریست ها متهم کرد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، هلند و دانمارک که سخنانی علیه حکومت ایران بیان کرده  بودند را به حمایت از تروریست ها متهم کرد.

ظریف در حساب تویتر خود چنین پیامی منتشر کرد: “اروپایی‌ها از جمله دانمارک، هلند و فرانسه، به سازمان مجاهدین خلق – که ۱۲۰۰۰ ایرانی را کشته و شریک جرم صدام در جنایت‌هایش علیه کردهای عراق بوده – پناه داده‌اند؛ همین طور به تروریست‌های دیگری که از اروپا، قتل ایرانیان بی‌گناه را ترتیب داده‌اند.”

وزیر خارجه ایران واکنش نشان داده و نوشت: “متهم کردن ایران، مسئولیت پناه دادن به تروریست‌ها را از سر اروپایی‌ها باز نمی‌کند”.

سازمان اطلاعات و امنيت هلند (AVID) با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سرنخ‌هایی مهمی از ارتباط ایران با پرونده سوء قصد به جان دو ایرانی‌تبار که طی سال‌های 2015 و 2017 کشته شدند، وجود دارد.

استف بلوک، وزیر امور خارجه هلند نیز در اطلاعیه‌ای از اعمال تحریم اتحادیه اروپا علیه دستگاه اطلاعاتی ایران و برخی اشخاص خبر داده و گفت: دارایی‌های افراد مذکور در اروپا بلوکه و ورودشان به این کشورها ممنوع شده است.

وزارت امور خارجه دانمارک نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا تصمیم گرفته‌ است که یکی از معاونت‌های وزارت اطلاعات ایران را به دلیل اقداماتش در خاک اروپا در فهرست “گروه‌های تروریستی” این اتحادیه قرار دهد.

دانمارک حدود دو ماه پیش ایران را به برنامه‌ریزی برای قتل یکی از مخالفان جمهوری اسلامی در خاک خود متهم کرد.

ایران، کشورهای انگلستان، هلند، دانمارک و فرانسه را به حمایت از سازمان هایی چون مجاهدین خلق، الاهواز و دیگر گروه های مسلح مخالف متهم می کند.

«احمد مولا ابوناهض» مشهور به «احمد نیسی» یکى از رهبران گروه «جنبش آزادى‌بخش الأحواز» هشتم نوامبر 2017 در مقابل منزل اش در شهر لاهه به ضرب گلوله کشته شده و محمد صمدی یکی از اعضای سازمان مجاهدین خلق نیز در 15 دسامبر 2015 در شهر المره هدف سوء قصد قرار گرفت.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

انگشت اتهام آمریکا و بریتانیا به سمت ایران به عنوان عامل حمله به نفتکش‌ها

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  رئیس جمهوری آمریکا می گوید حمله دیروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن