خانه / ایران / فریاد اعتراض شاعر قشقایی به قلع و قمع درختان قاراداغ

فریاد اعتراض شاعر قشقایی به قلع و قمع درختان قاراداغ

به گزارش بایداق – با گسترش ابعاد پروژه تخریب محیط زیست آذربایجان، «عوض الله صفری کشکولی» یکی از معروفترین شاعران و نویسندگان ترکان جنوب ایران با قطعه شعری اعتراضی در قالب یک فایل صوتی بر علیه این تخریب زیست محیطی برخاست.

عوض الله صفری کشکولی نویسنده کتاب های از جمله یتیم یال و ماهی نقره ای  در میان نویسندگان  تورک مرکز و جنوب ایران در برترین رتبه است و در میان تورکان جهان می تواند در شمار شاعران و هنرمندان ملی قرار گیرد.این شاعر توانمند ایل قشقایی  با انتشار قطعه شعری در قالب یک فایل صوتی نسبت به آینده محیط زیست آذربایجان ابراز نگرانی کرد.

این شاعر و فعال مدنی در این قطعه شعردر بخش اول  تصویری از « به خاک افتادن صنوبر ها و افراها  تبریزی را ترسیم و این واقعه را به نسل کشی جیللوهای در آذربایجان تشبیه میکند.»

در ادامه همچنین این واقعه را به “واقعه پارک اتابک دوره مشروطه وصل میکند  ” سپس تصویر ”  گریه قاراقاج استان فارس (قشقایی ها) و اورومو ” را در این قطعه اعتراضی ترسیم کرده ونهایتا به طعنه مینویسد ” بگذارید جان انگلیس سلامت باشد، سر روس و ارمنی ها سلامت باشد”.

طی روزهای گذشته انتشار ویدیوها و تصاویر درخصوص قطع گسترده درختان جنگل‌های قاراداغ، خشم و نگرانی شهروندان آذربایجان جنوبی و در پی آن ترکان ایران را برانگیخته است.

فایل صوتی این قطعه 

این مطلب را شیر کنید

Check Also

غلامی: برای صعود به لیگ برتر استارت می‌زنیم / قشقایی طرفداران بی نظیری دارد

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق »‌  محمد غلامی در گفت و گو با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن