خانه / اجتماعی / احمد حاجبی: بیشتر خودکشی‌های منجر به فوت در بازه‌ی سنی ۱۵ تا ۲۴ سال رخ می‌دهد

احمد حاجبی: بیشتر خودکشی‌های منجر به فوت در بازه‌ی سنی ۱۵ تا ۲۴ سال رخ می‌دهد

مدیرکل دفتر سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت، بیشتر خودکشی‌ های منجر به فوت در بازه‌ی سنی ۱۵ تا ۲۴ سال رخ می‌دهد.

به نقل از هرانا، حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت، همچنین از اعتیاد ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به مواد مخدر بر طبق آمار رسمی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد و تاکید کرد که بیشترین مصرف‌کننده‌های مواد محرک در گروه سنی پایین و تریاک و مشتقات آن در بزرگسالان شایع‌تر است. وی همچنین گفت که برای رسیدن به تعداد تخت‌های روانپزشکی مورد نیاز در سراسر کشور به ۶ هزار تخت روانپزشکی دیگر نیاز است.

احمد حاجبی بیشترین موارد خودکشی منجر به فوت را در گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال جامعه ذکر کرد و گفت: “از شایع‌ترین علت‌های این امر ابتلای فرد به اختلال روانپزشکی، تعارض بین فردی، عوامل اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی هستند”.

مدیرکل دفتر سلامت روانی و اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه افزود: “برپایه‌ی آخرین محاسبه سطح‌بندی، تعداد تخت‌های روانپزشکی مورد نیاز ۱۶ هزار و ۴۰۰ مورد اعلام شد که با احتساب تخت های موجود به ۶ هزار تخت دیگر برای ارتقاء خدمات سلامت روان نیاز است”.

لازم به یادآوری است که، سپاه پاسداران بزرگترین مافیای وارد کننده مواد مخدر در ایران میباشد، همچنین این نهاد سرمایه کشور را صرف عملیاتهای تروریستی و جنگ در کشورهای همسایه کرده، باعث ورشکستگی اقتصادی کشور و تحریمها گشته است.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن