خانه / اجتماعی / آمار تولد در استان آذربایجان شرقی 9 درصد کاهش یافت

آمار تولد در استان آذربایجان شرقی 9 درصد کاهش یافت

به گزارش ایرنا،  آمار زاد و ولد در 9 ماه سال 1397 در استان آذربایجانشرقی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 9 درصد کاهش یافته است.

احد جودی مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در این مدت بیشترین آمار تولد با 9 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته از اسکو و کمترین میزان با 16 درصد کاهش از بناب گزارش شده است، گفت: در 9 ماه امسال 16 هزار و 652 نفر در استان فوت کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 3 درصد کاهش نشان می دهد.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی با بیان اینکه در 9 ماه سال گذشته 16 هزار و 153 نفر در استان فوت کردند، ادامه داد: براساس آمار کمترین آمار فوتی از بناب و بیشترین آن از خداآفرین ثبت شده است.

وی تعداد ازدواج ثبت شده در 9 ماهه امسال در استان را 23 هزار و 2 فقره و تعداد واقعه طلاق را 7 هزار و 209 فقره اعلام کرد.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی وضعیت این استان از نظر ازدواج و طلاق را نسبت به میانگین کشور بهتر اعلام کرد و گفت: آذربایجان شرقی از نظر ازدواج دارای رتبه 16 کشوری بوده و از نظر طلاق رتبه 14 کشور را به خود اختصاص داده است.

جودی افزود: در 9 ماه امسال بیشترین فراوانی نام گذاری نوزادان پسر در استان به ترتیب شامل ابوالفضل، علی، امیرعلی، مهدی و محمد و در دختران شامل زهرا، فاطمه، رقیه، نازنین زهرا و اسرا است.

وی گفت: براساس آمار ثبت شده بیشترین آمار فراوانی نام نوزادان پسر در 100 سال اخیر در سطح کشور محمد، علی، حسین، مهدی و رضا و در همین مدت در آذربایجان شرقی شامل علی، محمد، حسین، مهدی و حسن است.

جودی افزود: بر این اساس بیشترین فراوانی در نام گذاری نوزادان دختر در 100 سال گذشته در سطح کشور به ترتیب شامل فاطمه، زهرا، مریم، معصومه و زینب و در سطح استان شامل فاطمه، زهرا، رقیه، معصومه و مریم است.

آذربایجان شرقی در حدود 3.9 میلیون نفر جمعیت دارد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

استاندار آذربایجان شرقی: ۷۰ درصد سرمایه این استان به تهران منتقل میشود

مشکلات اقتصادی استان آذربایجان شرقی از انتقال ۷۰ درصدی سرمایه استان توسط جمهوری اسلامی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن