خانه / اجتماعی / آمار تولد در استان آذربایجان شرقی 9 درصد کاهش یافت

آمار تولد در استان آذربایجان شرقی 9 درصد کاهش یافت

به گزارش ایرنا،  آمار زاد و ولد در 9 ماه سال 1397 در استان آذربایجانشرقی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 9 درصد کاهش یافته است.

احد جودی مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در این مدت بیشترین آمار تولد با 9 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته از اسکو و کمترین میزان با 16 درصد کاهش از بناب گزارش شده است، گفت: در 9 ماه امسال 16 هزار و 652 نفر در استان فوت کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 3 درصد کاهش نشان می دهد.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی با بیان اینکه در 9 ماه سال گذشته 16 هزار و 153 نفر در استان فوت کردند، ادامه داد: براساس آمار کمترین آمار فوتی از بناب و بیشترین آن از خداآفرین ثبت شده است.

وی تعداد ازدواج ثبت شده در 9 ماهه امسال در استان را 23 هزار و 2 فقره و تعداد واقعه طلاق را 7 هزار و 209 فقره اعلام کرد.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی وضعیت این استان از نظر ازدواج و طلاق را نسبت به میانگین کشور بهتر اعلام کرد و گفت: آذربایجان شرقی از نظر ازدواج دارای رتبه 16 کشوری بوده و از نظر طلاق رتبه 14 کشور را به خود اختصاص داده است.

جودی افزود: در 9 ماه امسال بیشترین فراوانی نام گذاری نوزادان پسر در استان به ترتیب شامل ابوالفضل، علی، امیرعلی، مهدی و محمد و در دختران شامل زهرا، فاطمه، رقیه، نازنین زهرا و اسرا است.

وی گفت: براساس آمار ثبت شده بیشترین آمار فراوانی نام نوزادان پسر در 100 سال اخیر در سطح کشور محمد، علی، حسین، مهدی و رضا و در همین مدت در آذربایجان شرقی شامل علی، محمد، حسین، مهدی و حسن است.

جودی افزود: بر این اساس بیشترین فراوانی در نام گذاری نوزادان دختر در 100 سال گذشته در سطح کشور به ترتیب شامل فاطمه، زهرا، مریم، معصومه و زینب و در سطح استان شامل فاطمه، زهرا، رقیه، معصومه و مریم است.

آذربایجان شرقی در حدود 3.9 میلیون نفر جمعیت دارد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

ازدواج سالانه چهار هزار کودک زیر ۱۴ سال در ایران

مدیرکل مطالعات فرهنگی در مرکز پژوهش‌های مجلس، از ازدواج سالانه چهار هزار کودک زیر ۱۴ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن