خانه / بین الملل / امریکا بیش از هفت هزار سربازش را از افغانستان خارج می‌کند

امریکا بیش از هفت هزار سربازش را از افغانستان خارج می‌کند

روزنامه وال استریت ژورنال به تازگی به نقل از یک مقام امریکایی گزارش داد که روند خروج بیش از هفت‌هزار سرباز این کشور از افغانستان تا چند هفته دیگر آغاز خواهد شد.

در حال حاضر امریکا 14 هزار سرباز در افغانستان دارد که در دو بخش یکی از زمینه آموزش و مشوره‌دهی سربازان امنیتی افغان و بخش دیگر در زمینه مبارزه با گروه‌های «هراس افگن» فعالیت دارند.

در همین حال، جنرال جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا هم اعلام کرده که در ختم ماه فوریه سال 2019 به دلیل بازنشستگی از مقام‌اش کنار می‌رود.

متیس گفته است: «امریکا باید در مقابل کشورهایی که منافع استراتژیک‌شان روز به روز تنش بیشتری با امریکا ایجاد می‌کند عزمی راسخ و رویکردی روشن داشته باشد و درحالی که کشورهایی چون چین و روسیه به دنبال پیاده کردن مدل اقتدارگرایانه خود در کشورهای جهان هستند، امریکا باید همه تلاش خود را برای دفاع همه جانبه در این زمینه انجام دهد.»

روند خروج سربازان امریکایی از افغانستان در شرایطی مطرح گردیده که گفت‌وگوی صلح نمایندگان حکومت امریکا و طالبان در هفته جاری در ابوظبی کشور امارات متحده عربی برگزار شد.

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای نوشت، تاکید بیشتر نمایندگان طالبان در این نشست صلح بر خروج سربازان خارجی از افغانستان بود.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

تهدید ایران به اخراج شهروندان افغانستانی

به گزارش «سایت خبری تحلیلی _ بایداق » عباس راقچی معاون امور سیاسی وزارت امور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من ربات نیستم *

کتابخانه دیجیتالی بایداق راه اندازی شد. برای دسترسی به کتابخانه از منوی کتابخانه بایداق استفاده نمائید. رد کردن