خانه / ایران / تحریف عجیب در مجلس ایران: مهاباد بخشی از کردستان بزرگ و استان مکریان است+ ویدیو

تحریف عجیب در مجلس ایران: مهاباد بخشی از کردستان بزرگ و استان مکریان است+ ویدیو

در سایه ی حمایت مسئولان امنیتی رژیم ایران، نماینده ی مجلس این کشور به جعل تاریخ پرداخته و اراضی تاریخی آذربایجان را تحریف نمود.

به گزارش بایداق _ روز 14 آذر یکی از نمایندگان مجلس ایران با حضور در پشت تریبون به بیان سخنانی پرداخت که بخش عظیمی از آن را تحریفات عمدی و آشکار تشکیل داده است.

جلال محمودزاده در بخشی نطق خود مهاباد (سویوق بولاغ) را جزئی از کردستان بزرگ! قلمداد کرده و آن را بخشی از استان مکریان! دانست.

جلال محمود زاده در خصوص سویوق بولاق ادعا کرد: «از دیاری صحبت می کنم به نام کردستان و مکریان که مردم آن نه تنها آریایی هستند،بلکه قبل از تشکیل فلات ایران در این دیار زیسته اند.»

وی که با حمایت نهادهای امنیتی بر مسند نمایندگی شهر مهاباد تکیه زده در ادامه به حمایت از دمیرتاش پرداخته و ترکیه را کشوری متجاوزخطاب قرار داد. او سربازان ترک را نئوعثمانیهایی قلمداد کرد که مردم را در عفرین و کوبانی به قتل رسانده اند!!!

حمایت و همراهی رژیم ایران با گروهکهای تروریستی کرد امری است که پیش از این نیز به دفعات به اثبات رسیده است. گروهکهای تروریستی کرد از یک سو اراضی تاریخی آذربایجان  را مورد حمله و عملیات تروریستی قرار می دهند و رژیم ایران نیز در همراهی با ادعاهای  ارضی این گروهکها، طرح تجزیه ی خاک آذربایجان و به ویژه آذربایجان غربی را به پیش رانده است.

روحانی در سفر اخیر خود به آذربایجان غربی، در سخنرانی اش از “استان اورمیه” سخن گفت و اینک نیز نماینده ی مجلس ایران در ادامه ی این سیاست  و در همراهی با گروهکهای تروریستی کورد از کردستان بزرگ و مهاباد دم می زند.

این مطلب را شیر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *