خانه / ایران / مراسم سالگرد «مرتضی نبی زاده» در تبریز برگزار می شود

مراسم سالگرد «مرتضی نبی زاده» در تبریز برگزار می شود

مراسم سالگرد جان باختن «مرتضی نبی زاده»؛ از فعالین حرکت ملی آذربایجان جنوبی، در تبریز برگزار خواهد شد.

طبق اعلامیه‌ی منتشر شده توسط خانواده مرتضی نبی زاده، مراسم سالگرد این فعال ملی تُرک جمعه (16آذر) رأس ساعت 10:30 صبح الی 12:30 به‌وقت تبریز برگزار می‌شود.

محل برگزاری مراسم مسجد امام حسین تبریز به آدرس: خیابان مشروطه، روبروی پارک مشروطه، کوچه سوم است.

زنده یاد مرتضی نبی زاده فعال و هنرمند 32 ساله تُرک آذربایجانی بعد از ماه‌ها مجادله با صدمات وارده از سانحه تصادف، چهارشنبه (15 آذر 1396) در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

در مراسم خاکسپاری ایشان علیرغم وضعیت نامساعد جوی دهها نفر از فعالین ملی آزربایجان از شهرهای مختلف حضور یافته و با مرتضی نبی زاده وداع کردند. در این مراسم پلاکاردها و بنرهای تسلیت همراه با تصاویر جوان رشید حرکت ملی آزربایجان برافراشته شده و مارش ملی آزربایجان سرداده شد.

به گزارش آذوح مرتضی نبی زاده روز 24 مرداد سال گذشته زمانی که از محل کار خود به خانه برمی گشت حوالی ساعت 16:45 دچار سانحه ی رانندگی شد. به گفته ی شاهدان عینی، گویا یک تاکسی جلوی ماشین وی قرار گرفته و مرتضی نبی زاده مجبور به تغییر مسیر و برخورد با حاشیه ی جاده گردیده است.

در پی پیگیری های مداوم فعالین ملی نهایتا مشخص گردید این تصادف در محلی صورت گرفته که دوربینهای کنترل ترافیک آن مکان را پوشش نداده اند. نکته ی عجیب آنکه مسیر جاده در پیش و پس از مکان تصادف، تحت پوشش دوریبنهای ترافیک قرار دارد. تاکنون و پس از گذشت یکسال پیگیریها برای یافتن راننده ی خاطی و آشکار شدن تمام جرئیات این سانحه ی رانندگی بی نتیجه مانده است.

مرتضی نبی زاده پس از تصادف به کما رفته و هفته های متمادی با مرگ مجادله نمود. به تدریج وضعیت وی رو به بهبودی گذاشته و نهایتا با کسب اجازه از مسئولین بیمارستان وی به منزل خود برده شد. علیرغم ضعف شدید جسمانی، وی به تدریج در حال بهبودی بوده و حتی شروع به صحبت و برقراری ارتباط با اطرافیان خود کرد. با این حال، ناگهان حال ایشان رو به وخامت نهاده و به بخش آی سی یو بیمارستان انتقال داده شد.

سرانجام صبح روز چهارشنبه مسئولین بیمارستان با خانواده ی این فعال ملی آزربایجان تماس گرفته و از ایست قلبی وی خبر داده و بیان کرده اند از ایست قلبی و مرگ ایشان چندین ساعت گذشته است.

این ضایعه ی سخت و جبران ناپذیر را به فعالین ملی، دوستان، آشنایان و علی الخصوص همسر محترم (لاچین خانیم) و دختر خردسال ایشان (آسئنا) تسلیت عرض می نماییم.

روحش شاد، یادش گرامی باد.

این مطلب را شیر کنید

Check Also

تراکتوری ها برای ماشین ، کردها از کردستان برای پرسپولیس در تبریز

به گزارش بایداق _ فردا تیم های پرسپولیس و ماشین سازی در ورزشگاه یادگار امام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *