خانه / ایران / صادر کردن نفت یا نکردن، مسئله اینست/از سخنان روحانی تا ورود ناو نظامی امریکا به خلیج فارس

صادر کردن نفت یا نکردن، مسئله اینست/از سخنان روحانی تا ورود ناو نظامی امریکا به خلیج فارس

در هشت ماه گذشته، این اولین بار است که یک ناو هواپیمابر آمریکا به منطقه می‌آید. وال استریت ژورنال نوشته، این ناو قرار است از عملیات آمریکا در سوریه «علیه بازمانده‌های داعش» و همچنین جنگ در افغانستان پشتیبانی کند. با این حال، این روزنامه اما حضور این ناو در خلیج فارس را «قدرت‌نمایی در برابر ایران» توصیف کرده است.

با گزارش ایرنا روحانی در  شاهرود گفته است: آمریکا بداند ما نفتمان را می‌فروشیم و خواهیم فروخت. آمریکا بداند که اگر روزی بخواهد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

این تاکید و تهدید در حالی صورت می گیرد که به گزارش تابناک ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس مستقر میشود.

روزنامه «وال استریت ژورنال»، بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی گزارش داد، ظرف چند روز آینده یک ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج فارس مستقر می‌شود تا به طولانی‌ترین غیبت دو دهه اخیر ناوهای هواپیمابر آمریکایی در این منطقه پایان دهد.

بنا بر این گزارش، ناو هواپیمابر «یو. اس. اس جان استنیس» و ناوگروه همراه آن تا پایان هفته جاری در خلیج فارس مستقر می‌شود. در هشت ماه گذشته، این اولین بار است که یک ناو هواپیمابر آمریکا به منطقه می‌آید. وال استریت ژورنال نوشته، این ناو قرار است از عملیات آمریکا در سوریه «علیه بازمانده‌های داعش» و همچنین جنگ در افغانستان پشتیبانی کند. با این حال، این روزنامه اما حضور این ناو در خلیج فارس را «قدرت‌نمایی در برابر ایران» توصیف کرده است.

یک مقام آمریکایی با بیان اینکه این ناو قرار است، دو ماه در منطقه حضور داشته باشد و بخش اعظم حضورش را هم در خلیج فارس بگذارند، گفته استقرار این ناو قطعا در برابر هرگونه «فعالیت خصومت‌آمیز ایران در آب‌های منطقه، بازدارندگی ایجاد می‌کند.»

این مطلب را شیر کنید

Check Also

صادرات نفت ایران «از نصف هم کمتر شد»

خبرگزاری رویترز گزارش داده‌است که طی هفته گذشته، صادرات روزانه نفت ایران بطور متوسط به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *